Niedziela, 22 kwietnia 2018 Imieniny obchodzą: Łukasz, Kaja, Eugenia
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Echo trombity zabrzmi w Nowym Sączu

Przez trzy dni (23 – 25 czerwca) Nowy Sącz znajdzie się we władaniu orkiestr dętych. W naszym mieście odbędzie się finał 40. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity. Weźmie w nim udział 45 najlepszych zespołów orkiestrowych z Małopolski. Patronat honorowy nad imprezą objął między innymi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.
 

Festiwal odbędzie się na terenie Miasteczka Galicyjskiego przy ul. Lwowskiej 226.  Impreza rozpocznie się w piątek (23 czerwca) prezentacją muzyczną orkiestr podczas przemarszu. W koncercie pt. Mistrzowie batuty zaprezentują się najlepsze orkiestry i big bandy z województwa małopolskiego, wyłonione w drodze eliminacji powiatowych. Zobaczymy także pokazy musztry i występy mażoretek. Początek imprezy zaplanowano na godz. 14:00, zakończenie na 21:00.
 

Ocena orkiestr dokonywana będzie podczas przemarszu ulicami Miasteczka Galicyjskiego w kategoriach: orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych, parafialne, działające przy ośrodkach kultury, stowarzyszeniach i zakładach pracy oraz big bandy.
 

[lista orkiestr w konkursie]
 

W sobotę i niedzielę (24 i 25 czerwca) festiwalowe imprezy rozpoczną się o 12:00 i zakończą nieco wcześniej. Oprócz koncertów i pokazów plenerowych zaplanowano imprezy towarzyszące. W piątek, 23 czerwca organizatorzy zapraszają na warsztaty plastyczne Namaluj muzykę (15:00 – 18:00). W niedzielę (25 czerwca) w tych samych godzinach odbędą się warsztaty plastyczne Znaki muzyki.
 

Obok prezydenta Ryszarda Nowaka imprezę objęli honorowym patronatem ordynariusz diecezji tarnowskiej bp. Andrzej Jeż, marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa i starosta nowosądecki Marek Pławiak. Festiwal organizuje Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.
 

/Źródło: www.mcksokol.pl, fb.com/mcksokol/
 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM (WT) Dodano: 2017-06-19 09:23:22