Sobota, 21 kwietnia 2018 Imieniny obchodzą: Anzelm, Feliks, Bartosz
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Zdążyć przed osteoporozą: bezpłatna akcja w Nowym Sączu

Urząd Miasta Nowego Sącza – Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej organizuje akcję nieodpłatnych badań densytometrycznych, czyli diagnostyki osteoporozy. Akcja pod nazwą "Zdążyć przed osteoporozą – profilaktyka 2017" ma na celu rozpoznanie osteoporozy lub pozwoli ocenić zagrożenie tą chorobą w perspektywie kilku następnych lat.
 


 

W badaniu gęstości kości mogą wziąć udział osoby od 50. roku życia, zamieszkałe w Nowym Sączu, które w ostatnich dwóch latach nie brały udziału w podobnym  programie profilaktycznym.
 

Badania będą poprzedzone wykładem edukacyjnym na temat chorób układu kostnego, w tym osteoporozy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych (bez ograniczeń wiekowych) na ten wykład, który odbędzie się 3 lipca br. (poniedziałek) w godzinach 13:30 -15:00 w sali ratuszowej. Wykład  poprowadzi Agnieszka Broda, lekarz reumatolog, specjalista chorób wewnętrznych z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Remedium".
 

Zapisy  na wykład edukacyjny  oraz  badania densytometryczne będą prowadzone w NZOZ "Remedium" Sp. z o.o., ul. Poniatowskiego 2 w Nowym Sączu od 19 czerwca br. (poniedziałek) w godzinach 10:00 - 15:00 w siedzibie poradni lub telefonicznie pod nr 782 520 100.
 

Zapisy na badania prowadzone będą do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszenia. Badania rozpoczną się po przeprowadzonym wykładzie edukacyjnym, to jest najwcześniej w dniu 4 lipca 2017 r. Szczegółowy termin wykonania badania ustalony będzie przy zapisie. Zapraszamy!
 

/Zdjęcie ilustracyjne: Wiesław Turek/

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM Dodano: 2017-06-16 12:42:07