Wtorek, 22 maja 2018 Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Jubileusz Promyczków Dobra

Zespół Promyczki Dobra liczy sobie już 25 lat. Uroczystości z tej okazji odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (20 i 21 maja). Komitetowi honorowemu obchodów przewodniczy prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Jubileusz odbywa się w ramach 725-lecia naszego miasta.
 


 

Działający przy nowosądeckim Pałacu Młodzieży zespół Promyczki Dobra wypracował sobie już znaczną renomę, ale jest chyba lepiej znany poza naszym miastem niż na miejscu. - Ten jubileusz jest szansą, żeby sądeczanie jeszcze lepiej poznali Promyczki Dobra i ich dorobek – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. - Większość sądeczan pamięta początki zespołu przy bazylice, a dzisiaj to już jest pełny profesjonalizm, zauważany nie tylko w kraju, ale i za granicą – podkreśla prezydent.
 

Cieszy mnie, że możemy w tym uczestniczyć. Zaangażowanie miasta poprzez Pałac Młodzieży świadczy o tym, że chcemy, by tego typu zespoły funkcjonowały w Nowym Sączu – dodaje Ryszard Nowak.
 

Wspomnienia, zdjęcia, koncert. I dużo więcej
 

Obchody ćwierćwiecza zespołu rozpoczną się w sobotę (21 maja) o 18:00 nabożeństwem majowym w Parku Strzeleckim. Po nabożeństwie przewidziano pamiątkowe zdjęcie wszystkich "Promyczków", które z różnych zakątków świata dotrą na spotkanie. Potem przyjdzie czas na sentymentalne wspomnienia przy grillu. Spotkanie zakończy apel jasnogórski.
 

W niedzielę (21 maja) "Promyczki" spotkają się o 15:30 na mszy świętej w bazylice św. Małgorzaty poprzedzonej koronką do miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie, o 17:00, uczestnicy obchodów złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. – Zespół miał bardzo duże związki z Ojcem Świętym – zaznacza prowadzący zespół ks. Andrzej Mulka, przypominając o licznych koncertach dla polskiego papieża.
 

Po złożeniu kwiatów nastąpi przemarsz do Parku Strzeleckiego przy muzyce młodzieżowej orkiestry z Dobrynina. Kulminacją uroczystości będzie jubileuszowy koncert zespołu Promyczki Dobra w Parku Strzeleckim (godz. 18:00). Koncert jest pomyślany jako synteza twórczości z 25 lat istnienia zespołu. Po koncercie zaplanowano spotkanie przy urodzinowym torcie.
 

Dla tych, którzy nie dotrą do Nowego Sącza własną osobą, też jest szansa na uczestnictwo w jubileuszu. W sobotę o 21:00 organizatorzy chcą się połączyć online z "Promyczkami" rozsianymi po świecie i porozmawiać za pomocą Skype’a.
 

Wita nas uśmiech
 

Zespół dziecięcy Promyczki Dobra powstał przy bazylice św. Małgorzaty, a od 23 lat działa pod auspicjami Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. - Gdziekolwiek się pojawiamy, wita nas uśmiech na twarzach naszych widzów – mówi ks. Mulka. – Nowy Sącz jest dobrze kojarzony w całej Polsce i staramy się jeszcze to wrażenie poprawiać - dodaje dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka-Rogal.
 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-05-19 08:47:23