Czwartek, 26 kwietnia 2018 Imieniny obchodzą: Marzena, Maria, Klaudiusz
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Jakość Roku dla Sądeckich Wodociągów

Spółka Sądeckie Wodociągi otrzymała Certyfikat Jakość Roku® za największy projekt wodno-ściekowy w Małopolsce. "Modernizacja i rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej Miasta Nowego Sącza z przyległymi terenami gmin sąsiednich" został postawiony za przykład dobrego inwestowania w ekologię.
 


 

Certyfikat został wręczony podczas III Europejskiego Kongresu Jakości w Katowicach. Działania sądeckiego przedsiębiorstwa zostały tam zaprezentowane jako przykład proekologicznych inwestycji.
 

Nagroda jest dla nas podsumowaniem ponad sześciu lat pracy. Największa inwestycja wodno-ściekowa w Małopolsce to budowa 184 kilometrów kanalizacji sanitarnej, ponad 70 kilometrów wodociągu, rozbudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Starym Sączu oraz przyłączenie do sieci łącznie ponad 20 tysięcy osób – mówi prezes Sądeckich Wodociągów Janusz Adamek. – To gigantyczne przedsięwzięcie udało się zakończyć sukcesem, co potwierdził w oficjalnym piśmie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

Przedstawiciele spółki wzięli udział w eksperckim panelu pn. "Różne sposoby pojmowania ekologii. Jak słowa zamienić w działania?". O rozwiązaniach chroniących środowisko naturalne opowiedzieli obok przedstawicieli takich firm jak: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań i Cartrack Polska.
 

Uczestnicy panelu byli zgodni, że istotnym elementem inwestycji w ekologię są działania edukacyjne. – Dziś działania branży komunalnej zmierzają do budowania tożsamości społecznej w oparciu o ekologię – zaznaczył Krzysztof Głuc, dyrektor Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
 

Spółka zajmuje się przede wszystkim dostarczaniem wody i odbiorem ścieków, ale wdraża także nowe rozwiązania techniczne, jak produkcja energii elektrycznej z biogazu. I o tym także powinni wiedzieć mieszkańcy – dodał prezes Janusz Adamek.
 

W kongresie wzięło udział blisko 200 uczestników i 16 prelegentów, w tym goście z zagranicy. III Europejski Kongres Jakości odbył się 28 marca w Katowicach. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania była "Jakość w praktyce".
 

/Źródło i fot. Sądeckie Wodociągi/Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM (WT) Dodano: 2017-04-21 12:42:37