Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Jan, Danuta, Wiliam
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. BO pozwala mieszkańcom województwa decydować, na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami.
 

Budżet obywatelski województwa pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania, co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całego regionu. Budżet Obywatelski to w tym roku w sumie 8 mln zł!  Razem możemy przyczynić się do rozwoju naszego regionu i wspólnie budować Małopolskę.
 

Harmonogramy
 

Do 30 kwietnia ogłoszone zostaną wzory formularzy zgłaszania zadań oraz list poparcia. Spotkania informacyjne dla mieszkańców i warsztaty projektowe odbędą się w okresie od 9 maja do 9 czerwca. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać zadania do BO WM w okresie od 29 maja do 19 czerwca bieżącego roku.
 

Głosowanie na wybrane zadania przewidziano na okres od 25 września do 13 października bieżącego roku. Głosowanie odbędzie się poprzez wrzucenie w wyznaczonych punktach do urny wypełnionej karty do głosowania. Ogłoszenie wyników planowane jest do końca listopada 2017 roku. Poniżej: szczegółowy harmonogram działań w ramach BO WM.
 

[harmonogram działań]
 

W ramach działań przybliżających cel i zasady tego przedsięwzięcia przewidziane zostały spotkania informacyjne oraz warsztaty projektowe. Będą one dobrą okazją do uzyskania konkretnych informacji na temat możliwości udziału w tym projekcie. W Nowym Sączu spotkanie informacyjne zaplanowano na 19 maja w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN przy ul. Jagiellońskiej 61. Początek – godz. 17:00. Poniżej: harmonogram spotkań informacyjnych.
 

[harmonogram spotkań]
 

W przypadku pytań do dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie budżetu obywatelskiego. Kontakt telefoniczny pod numerami 12 61 60 531 i 12 61 60 904, mailowy: bo@umwm.pl. Szczegółowe informacje na temat projektu można także znaleźć na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl/Źródło: www.bo.malopolska.pl/


Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM (WT) Dodano: 2017-04-20 15:20:19