Czwartek, 26 kwietnia 2018 Imieniny obchodzą: Marzena, Maria, Klaudiusz
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Spotkanie Komitetu Honorowego Jubileuszu 25-lecia zespołu "Promyczki Dobra"

Na zaproszenie prezydenta Ryszarda Nowaka odbyło się spotkanie członków Komitetu Honorowego obchodów Jubileuszu 25-lecia zespołu "Promyczki dobra". Podczas spotkania omówiono najistotniejsze kwestie organizacyjne zbliżającego się wydarzenia.
 Obchody jubileuszu 25-lecia zespołu "Promyczki dobra" rozpoczną się 21maja uroczystą Mszą Św. w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu i koncertem zespołu w Parku Strzeleckim. Kolejny występ zespół zaprezentuje 16 czerwca na płycie sądeckiego Rynku. W ramach jubileuszu powstanie także album oraz płyta przedstawiające dorobek zespołu.
 

- Jestem ogromnie wdzięczna, że Pan prezydent włączył się w przygotowanie obchodów tegorocznego jubileuszu zespołu i objął to wydarzenia swoim patronatem. Jest to bardzo ważne dla całego zespołu. Chcielibyśmy przy okazji tego jubileuszu zaprezentować zespół i jego dorobek zarówno w Nowym Sączu, jak i poza jego granicami - powiedziała Milenia Małecka. - Pomysł powołania Komitetu Honorowego wziął się z tego, że zespół ma już25 lat i z pewnym rozpędem, dzięki Bogu i ludziom, idzie do przodu.Osoby, które zostały zaproszone do udziału w Komitecie Honorowym obchodów jubileuszu zespołu przez cały ten czas były z nim faktycznie związane, znały zespół i jego działalność - dodała dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.
 

- Chcemy zaprezentować zespół w całej krasie, wyróżniamy w skali całego kraju, może to brzmi nieskromnie, ale współpracujemy ze znakomitymi kompozytorami i tekściarzami, dzięki czemu mamy specjalnie dla nas stworzone utwory - mówił założyciel zespołu ks.Andrzej Mulka.
 

Prezydent Ryszard Nowak podkreślił, że wieloletnia praca założyciela zespołu, jego członków i wszystkich życzliwych mu osób zasługuje na wyróżnienie. - Zespół "Promyczki dobra" przez 25 lat swojej działalności tworzył ważną część historii Nowego Sącza, prezentując uzdolnionych młodych Sądeczan. Jestem przekonany, że przygotowywane obchody przyniosą dużo satysfakcji i radości każdej z osób zaangażowanych w rozwój zespołu - powiedział prezydent Ryszard Nowak.
 

W spotkaniu Komitetu Honorowego uczestniczyli także ks. dr Jerzy Jurkiewicz, prezes Piwniczanki Ryszard Skwareczek, prof. Renata Janakowska oraz kierownik Kancelarii Prezydenta Małgorzata Grybel.
 

Wśród członków Komitetu Honorowego obchodów Jubileuszu 25-lecia zespołu "Promyczki dobra" znaleźli się:
 

 • Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak - przewodniczący
 • Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu Przewielebny Ksiądz Prałat Jerzy Jurkiewicz
 • Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk
 • Poseł na Sejm RP Jan Duda
 • Pułkownik Stanisław Strączek
 • Prof. Renata Janakowska
 • Prof. Lidia Matynian z Akademii Muzycznej w Krakowie
 • Prezes Piwniczanki Ryszard Skwareczek
 • Właściciele firmy Koral Józef i Marian Koral
 • Dyrektor TVP Kraków Bogdan Wasztyl
   

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Renata Stawiarska Dodano: 2017-04-20 14:47:14