Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Malują, fotografują, filmują. "Debiuty" w II LO

Święto uzdolnionej młodzieży w "Zielonej Budzie". W nowosądeckim II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się "Debiuty", przegląd twórczości uczniów malujących, fotografujących, filmujących i uprawiających inne dziedziny sztuki.  W spotkaniu połączonym z rozstrzygnięciem 7. edycji konkursu fotograficznego "Perły Sądecczyzny" uczestniczył zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.
 


 

Witając się z uczestnikami – przedstawicielami władz oświatowych, dyrektorami szkół, kadrą nauczycielską i uczniami – zastępca prezydenta nawiązał do śmierci długoletniego dyrektora szkoły, Bartłomieja Popieli. – To był dobry człowiek i świetny nauczyciel – powiedział Jerzy Gwiżdż.
 

- Spotykamy się dzisiaj, żeby ocenić waszą pracę i wasze talenty. To zdaje się Balzak mówił, że talent to jest połączenie siły twórczej z umiejętnością wdrożenia ich w życie – powiedział zastępca prezydenta do uczestników "Debiutów". – Talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie stworzą doskonałej jakości. Mówię to w szkole, bo w szkole to trzeba powiedzieć, tutaj, gdzie zdobywa się wiedzę. Po to także, żeby udoskonalić swój talent – podkreślił Jerzy Gwiżdż.
 

Zastępca prezydenta wręczył następnie nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu fotograficznego "Perły Sądecczyzny", który odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Konkurs odbywa się w trzech obszarach tematycznych, skupionych wokół ludzi i krajobrazów Sądecczyzny. - Zdecydowana większość prac stała na wysokim poziomie, szczególnie w kategorii "Człowiek" oraz "Perły Sądecczyzny", w której portrety pokazujące wnętrze człowieka budzą uznanie i prowokują do refleksji – piszą jurorzy w protokole końcowym.
 

[LAUREACI KONKURSU]
 

Pierwszą nagrodę w najpopularniejszej kategorii "człowiek" uzyskała Julia Kiklica z Zespołu Szkół Akademickich, a w kategorii "Nowy Sącz - miasto, krajobraz, historia" najwyższe wyróżnienie trafiło do Kingi Cichoszewskiej z Katolickiego Liceum Plastycznego. - Bardzo się cieszę, kiedy spotykam się z młodzieżą, a zwłaszcza taka młodzieżą, która jest utalentowana. Która potrafi połączyć silę twórczą ze zdolnościami wykonawczymi – powiedział Jerzy Gwiżdż gratulując laureatom.
 

Na inspirującą rolę przedsięwzięcia wskazała także dyrektor II LO, Dorota Smaga. - Cieszy mnie, że w Nowym Sączu mamy młodzież obdarzoną różnymi talentami. Właśnie tutaj, w II Liceum macie okazję do zaprezentowania swoich pasji i zainteresowań. Liczę na to, że "Debiuty" staną się dla innych motywacją do pokazania swojego dorobku – podkreśliła. Uroczystość zakończył film obrazujący 10 lat "Debiutów". Organizacją przedsięwzięcia od początku zajmują się Marta Jacak i Monika Ogorzałek.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-03-28 14:19:54