Środa, 23 maja 2018 Imieniny obchodzą: Iwona, Dezydery, Emilia
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

I Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu [FOTOGALERIA]

Dzisiaj na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu. Zawodnicy z całej Małopolski walczyli o Puchar Prezydenta Ryszarda Nowaka, który osobiście przyglądał się rywalizacji na 25-metrowym obiekcie.
 

 


Pływackie zmagania odbywały się w wielu kategoriach wiekowych, co dało możliwość sprawdzenia swoich możliwości nie tylko bardzo młodym, ale i dojrzałym zawodnikom. Najmłodszy miał zaledwie 4 lata, a najstarszy liczył lat 80. Zgłoszeni uczestnicy ścigali się na dystansach 25 i 50 metrów, stylami: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. 
 


- To imponujące jak wielu zawodników zgromadziły dzisiejsze zawody, dzięki czemu mogliśmy oglądać naprawdę zaciętą i ciekawą rywalizację - mówił tuż po zakończonych zawodach prezydent Ryszard Nowak. - Serdecznie gratuluję organizatorom, ale przede wszystkim uczestnikom, niezależnie od zajętego miejsca i zapewniam, że odbywające się po raz pierwszy Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu będą miały swoją kontynuację w kolejnych latach - dodał prezydent.
 


Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bogusław Kmak podkreślił, że wydarzenie udało się zorganizować dzięki wsparciu prezydenta Ryszarda Nowaka i zaangażowaniu partnera zawodów Klubu MKS STP Nowy Sącz. - To bez wątpienia dobry początek do dalszego rozwoju popularnej w Nowym Sączu i całym regionie dyscypliny jaką jest pływanie. To również dobry start zawodów, które na stałe zagoszczą w kalendarzu sportowych imprez naszego miasta.


[SPRAWDŹ WYNIKI ZAWODÓW]

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Krzysztof Witowski Dodano: 2017-03-18 17:01:54