Środa, 23 maja 2018 Imieniny obchodzą: Iwona, Dezydery, Emilia
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Pamiętali o ogrodach. Bezpłatne sadzonki dla sądeczan

Dziesięć minut wystarczyło, żeby rozdać wśród sądeczan tysiąc sadzonek sosen, świerków, jodeł i buków. Akcję zorganizowali wspólnie poseł na sejm Jan Duda i prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Akcja Wiosna 2017 miała miejsce w piątek (17 marca) na sądeckim rynku.
 

 


- To jest pierwsza akcja, nie wiedzieliśmy, jakie będzie zainteresowanie. Okazało się, że przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, dziesięć minut i po drzewkach – nie ukrywał satysfakcji poseł Jan Duda. – Wszyscy powinniśmy od czasu do czasu zasadzić drzewo. Za to, że czasem nieroztropnie korzystamy ze środowiska, powinniśmy w ramach pokuty sadzić drzewa. Tak przecież powstały sady w Łącku, gdzie sadzono jabłonki w ramach ekspiacji za grzechy – dodał poseł.

Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia prezydent Ryszard Nowak podkreślał, że organizowana na rynku akcja, to sygnał dla nas wszystkich, aby zadbać o zieleń wokół nas. - Wspólne rozdawanie sadzonek i krzewów to znak, że nadchodzi wiosna. Myślę, że to taki sympatyczny, zielony akcent i mam nadzieję, że duża radość dla tych mieszkańców naszego miasta, którzy skorzystają z przygotowanych sadzonek - powiedział Ryszard Nowak. - Już teraz dziękuję panu posłowi Janowi Dudzie, a także Nadleśnictwu Piwniczna i Stary Sącza za zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę. 


Fundatorami roślin były nadleśnictwa Piwniczna i Stary Sącz. Sądeczanie nie ukrywali, że z nadejściem wiosny jest to bardzo pożądany i miły prezent, który można posadzić we własnym ogródku i cieszyć się nim długie lata. – Akcja bardzo fajna – mówi Zbigniew Majoch. - Należy sadzić drzewa, żeby było świeże powietrze. Wziąłem sadzonki dla wspólnoty mieszkaniowej, gdzie sadzimy drzewa i dbamy o to, żeby obok nas było bardzo ładnie.

- Wydaje mi się, że to bardzo fajna akcja – dodaje pani Marta, trzymając w ręku doniczkę z sadzonką. – Kto kocha przyrodę i zieleń, to na pewno jest zachwycony. Ja jestem i zasadzę sobie w ogródku tę piękną tawułkę. Gratuluję pomysłu i więcej takich akcji. Wszyscy będziemy zadowoleni i trochę ochronimy środowisko – dodaje sądeczanka.

Wraz z uczestnikami akcji na płycie rynku pojawił się również poseł Arkadiusz Mularczyk, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM Marta Wieciech-Kumięga, a także radni miejscy i przewodniczący zarządów sądeckich osiedli. 


[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek, fot. Krzysztof Witowski Dodano: 2017-03-17 17:10:48