Piątek, 25 maja 2018 Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Bajgosie i Limerynie. Spotkanie w bibliotece

"Bajgosie i Limerynie". Pod takim hasłem w najbliższy poniedziałek (20 marca) odbędzie się wieczór poetycko - muzyczny w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego. Wieczór przygotowano z okazji Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest pierwszego dnia wiosny.
 

Podczas wieczoru wystąpi łódzki duet artystyczny: Małgorzata Skwarek-Gałęska oraz Ryszard Krauze. Ryszard Krauze to łodzianin, tekściarz, kabareciarz i bard. Jest dwukrotnym finalistą Międzynarodowego Festiwalu Bardów.
 

Małgorzata Skwarek-Gałęska to również łodzianka, bibliotekarka i poetka. Pełni funkcję prezesa łódzkiego oddziału Związku Literatów Polskich. Wydała kilkanaście tomików poetyckich; jest współautorką książki "Łódzkie czary-mary". W ramach wymyślonych przez siebie projektów, organizuje spotkania poetyckie (między innymi pod nazwą Katamaran Literacki i Stolik Poetycki).
 

Wieczór odbedzie się o godzinie 17:00 w zabytkowych piwnicach biblioteki przy ul.Franciszkańskiej 11.Początek - godz. 17:00.Wstęp wolny. /Źródło: Sądecka Biblioteka Publiczna, fot. Małgorzata Zawisza/
 

 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM Dodano: 2017-03-17 09:56:02