Niedziela, 19 maja 2019 Imieniny obchodzą: Piotr, Mikołaj, Lew
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sądeczanie w gronostajach

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu prof. dr hab. Andrzej Bałanda zaprosił w święto akademickiej społeczności na potkanie z uczelnianym Konwentem i Senatem profesorów z całego kraju, którzy mają wpisane w swój życiorys zawodowy pełnienie funkcji rektorskich. Dzisiejszy (20. 05 - piątek) zjazd Sądeczan w gronostajach w sądeckim ratuszu – w zamyśle organizatora – jest zawiązaniem nieformalnego klubu magnificencji z sądeckimi korzeniami.


Na zdjęciu od lewej: prof. dr hab. Marian Bukowiec, prof. dr hab. Eugeniusz Wachnicki - prorektor AP w Krakowie, prof. dr hab. Marian Noga, prof. dr hab. Andrzej Bałanda, prof. dr hab. inż. Józef Gawlik, prof. dr hab. Józef Lipiec.


Zaproszenia wystosowano do 13 osób. Na spotkanie mogły przyjechać cztery: dr hab. Marian Bukowiec, profesor AWF w Krakowie – rektor tej uczelni – pochodzący z Krosnej k/Limanowej, prof. dr hab. Inż. Józef Gawlik – rektor elekt PK w Krakowie (z Męciny), prof. dr hab. Józef Lipiec (Nowy Sącz)– były rektor WSP w Rzeszowie, prof. dr hab. Marian Noga – rektor AE we Wrocławiu, członek Rady Polityki Pieniężnej (Nowy Sącz).
Spotkanie było okazją do prezentacji uczelni oraz rozmowy o jej planach rozwoju (przedstawiała je prorektor ds. nauki, rozwoju i współpracy dr Zdzisława Zasłona), a także współpracy sądeckiej szkoły wyższej z uczelniami w kraju.
Zastępca prezydenta Nowego Sącza Zofia Pieczkowska przedstawiła minione, obecne i przyszłe działania Urzędu zmierzające do rozwoju PWSZ, jak również ugruntowania miasta w jego roli ośrodka akademickiego, wynikające m.in. z zapisów w Strategii Rozwoju Nowego Sącza do roku 2013.
Władze PWSZ podpisały na tym spotkaniu porozumienie z kierownictwem Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku o objęciu przez sądecką uczelnię patronatu naukowego nad klasami informatycznymi.

Fot.saw

Autor: - Dodano: 2005-05-20 00:00:00