Piątek, 25 maja 2018 Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Przedsiębiorco! Nie musisz płacić za rejestrację w CEiDG!

Jesteś przedsiębiorcą? Otrzymałeś ofertę odpłatnego wpisu do rejestru działalności gospodarczej? Nie musisz z niej skorzystać - wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) są BEZPŁATNE.
 


 

Na rynku funkcjonują firmy komercyjne, przesyłające przedsiębiorcom oferty dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów działalności gospodarczej. Wpis uzależniony jest od wpłaty określonej kwoty. Zwykle załączony jest wypełniony formularz przelewu z numerem konta oferenta.
 

Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on charakter czysto informacyjny i reklamowy. Podanie przez przedsiębiorców swoich danych takim firmom, a także wniesienie ewentualnych opłat, nie jest obowiązkiem; jest całkowicie dobrowolne.
 

Fakt figurowania podmiotu w takim rejestrze w żaden sposób nie świadczy o formalnoprawnym zarejestrowaniu firmy. Mówiąc wprost, tworzone przez tego typu firmy ewidencje stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach: prowadzonym przez Ministra Rozwoju CEIDG czy też prowadzonym przez prezesa GUS REGON-ie.
 

Zalecamy przedsiębiorcom rozwagę przed podejmowaniem współpracy z firmami oferującymi odpłatne wpisy do komercyjnych rejestrów. Nie musicie tego robić, wpis lub zmiana w CEIDG są całkowicie zwolnione z opłat.
 

W razie wątpliwości prosimy dzwonić na infolinię CEIDG pod numer telefonu 801 055 088 lub zasięgnąć informacji w Biurze Obsługi Przedsiębiorcy w Nowym Sączu, ul. Narutowicza 6, tel. 18 4444 367; 18 4444 368.

 

Źródło: www.firma.gov.pl
 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2016-11-10 11:08:12