Wtorek, 22 maja 2018 Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Chmura sukcesów dla uczniów

Dyrektorzy sądeckich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się z Aliną Marek, dyrektorem Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz Józefem Klimkiem, dyrektorem Wydziału Edukacji, w celu omówienia koncepcji projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna”, który będzie realizowany w Nowym Sączu w latach 2016-2018, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
 


„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz dzielenie się osiągnięciami naukowymi przez uczelnie wyższe przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych szczególnie uzdolnionym uczniom w Małopolsce.
 

Podczas spotkania podsumowano działania pilotażowego wdrożenia „chmury edukacyjnej”, realizowanego w Nowym Sączu przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w latach 2014-2015. Wśród wymiernych efektów projektu dyrektor szkoły Aleksander Rybski podkreślił rozwój uczniów, nauczycieli oraz nawiązanie kontaktów ze szkołami z całej Małopolski.
 


W ramach „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej” realizowane będą:

  • zajęcia on-line dla uczniów
  • koła naukowe
  • warsztaty letnie oraz web-konferencje.
     

Dodatkowo szkoły ponadgimnazjalne uczestniczące w projekcie wyposażone zostaną w sprzęt służący do komunikacji poprzez platformę multimedialną.
 

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim, szkołami ponadgimnazjalnymi oraz wiodącymi krakowskimi uczelniami wyższymi tj.: Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytetem Rolniczym im Hugona Kołłątaja w Krakowie i Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
 

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej: www.e-chmura.malopolska.pl oraz u koordynatora projektu Marii Krężołek-Zając z Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Nowego Sącza pod numerem tel. (18) 41-45-099.
 

Autor: - Dodano: 2015-07-13 15:36:54