Czwartek, 20 września 2018 Imieniny obchodzą: Filipina, Eustachy, Euzebia
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Prezydent o najważniejszych inwestycjach: Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik

- Chciałbym przekazać kilka dobrych informacji - rozpoczął spotkanie z przedstawicielami lokalnych mediów prezydent Ryszard Nowak. - Został podpisany przetarg na budowę stadionu Sandecji. Teraz czekamy, w określonych terminach, na złożenie ofert. Mam nadzieję, że rozstrzygnięcie tego przetargu będzie szybkie i pozytywne i jeszcze w tym roku będziemy mogli przekazać plac budowy pod realizację naszego wymarzonego stadionu – dodał prezydent.
 Ryszard Nowak przyznał, że aktywnie poszukuje środków zewnętrznych, które pomogą w realizacji tej inwestycji. - Cieszy mnie to, że mamy własne środki na budowę stadionu, ale nie ukrywam, że bardzo mi zależy na tym, aby pozyskać, jak najwięcej środków zewnętrznych i mówiąc zewnętrznych mam na myśli nie tylko środki ministerialne – powiedział prezydent.
 

Kolejnym tematem spotkania było uzyskane przez Miejski Zarząd Dróg Zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. - Wczoraj Wojewoda Małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, czyli budowę nowego Mostu Heleńskiego i układu komunikacyjnego z obydwu stron rzeki Dunajec. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa i już niedługi wbijemy symboliczną łopatę. Moglibyśmy to zrobić dzień po podpisaniu umowy, ale chcę na to wydarzenie zaprosić wykonawcę oraz wszystkie osoby, które pomogły zarówno w uzyskaniu funduszy, jak i zezwolenia na budowę i uczestniczyły aktywnie w przygotowaniu tej inwestycji do realizacji. Bardzo dziękuję dyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorzowi Mirkowi, który ostatnich kilka tygodni poświęcił, aby wszystkie wymagane formalności zostały zapewnione - dodał prezydent. - W przeciągu najbliższych kilku lub kilkunastu dni wykonawca przedstawi harmonogram prac. Nadal aktualny jest termin zakończenia prac, czyli koniec roku 2018.
 

- Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. A realizacja tych dwóch inwestycji rozpocznie się w najbliższym czasie. Proszę pamiętać, ze przy tak dużych inwestycjach miesiąc w przód lub w tył nie ma już takiego znaczenia – powiedział Ryszard Nowak.
 

[POBIERZ ZDJĘCIE]

Autor: Renata Stawiarska Dodano: 2017-10-11 13:24:02