Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Wydarzenia


21145

"Jacek i Placek" w Poniedziałek ze Sztuką

2019-05-22

Na kolejny Poniedziałek ze Sztuką Prezydent Miasta Nowego Sącza zaprasza dzieci oraz tych dorosłych, którzy chcą się przenieść do czasów dzieciństwa. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury będzie można zobaczyć spektakl Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu „Jacek i Placek na tropie księżyca”. Przedstawienie odbędzie się 27 maja i zostanie zagrane dwa razy: o godzinie 17 i 19:30.


21144

#MAMY MOC – II Sądeckie Forum Mam

2019-05-22

Klub Aktywnych Mam organizuje II Sądeckie Forum Mam, które odbędzie się 25 maja 2019 roku w godzinach od 9:00 do 16:00 w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University przy ulicy Zielonej 27 w Nowym Sączu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.


21140

Żółty korowód przywędrował do Ratusza

2019-05-21

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola DANAPIS w Nowym Sączu świętowały Światowy Dzień Pszczół, obchodzony 20 maja. Z tej okazji przemaszerowały przez ulice miasta pod Ratusz, gdzie spotkały się z Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Handzlem, z którym odtańczyły „Taniec życia pszczół".


21138

Studenci z Europy Wschodniej ponownie odwiedzili Nowy Sącz

2019-05-21

Pochodzą z Rosji, Ukrainy i Białorusi i studiują na różnych kierunkach studiów. Łączy ich to, że są liderami młodego pokolenia w swoich krajach. W ramach programu Study Tour to Poland studenci ze wschodu odwiedzili 21 maja sądecki ratusz. Gości podejmowała zastępca prezydenta Magdalena Majka oraz sekretarz Piotr Lachowicz.


21132

Przed nami 250. Koncert u Prezydenta

2019-05-21

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zapraszają na 250. Koncert u Prezydenta w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Koncert odbędzie się w czwartek, 23 maja, o godz. 18.00 w Sali Reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza. Wstęp wolny.


21131

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Osiedla Stare Miasto

2019-05-20

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel kontynuuje spotkania z mieszkańcami nowosądeckich osiedli. 20 maja w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Stare Miasto, którzy przybyli na spotkanie z prezydentem, jego zastępcą Arturem Bochenkiem oraz dyrektorami wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza.


21130

28. rocznica powołania Straży Granicznej. Uroczystości w Nowym Sączu

2019-05-20

W Nowym Sączu obchodzono uroczyście 28. rocznicę powołania Straży Granicznej. Na Rynku zaprezentowała się Kompania Reprezentacyjna Straży Granicznej a pod Basztą Kowalską odbył się uroczysty okolicznościowy apel. Wydarzenie, w którym uczestniczył Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, było także okazją do wręczenia wyróżnień i awansów.


21129

Konwent włodarzy miast i gmin Sądecczyzny

2019-05-20

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbył się Konwent z udziałem wójtów i burmistrzów z Sądecczyzny oraz Prezydenta Miasta Nowego Sącza. W spotkaniu wzięli udział także Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.


21128

Godnie reprezentowali Polskę i Nowy Sącz na Monte Cassino

2019-05-20

- To był dzień pełen refleksji i wielkiej dumy z tego, że jesteśmy Polakami – mówi Komendant ZS Strzelec bryg. Sławomir Szczerkowski. W uroczystościach 75. rocznicy zdobycia Monte Cassino, z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Prezydenta Włoch Sergio Mattarelli i córki gen. Władysława Andersa – Anny Marii Anders, Nowy Sącz reprezentowali Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków.


21125

Powiatowy Dzień Strażaka. Uroczysty apel i podziękowania od władz miasta

2019-05-18

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel uczestniczył w uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka, który obchodzony każdego roku w maju, jest czasem podziękowania za codzienny trud bezwarunkowej pomocy drugiemu człowiekowi. Uroczystości odbyły się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Witosa w Nowym Sączu.


21124

Wszyscy wygrywamy, gdy Nowy Sącz sprzątamy!

2019-05-18

Butelki szklane i plastikowe, zużyte pampersy, puszki, a nawet różne części garderoby... wszystkie takie i wiele innych śmieci znaleźli uczestnicy akcji "Wszyscy wygrywamy, gdy Nowy Sącz sprzątamy". Organizatorem sprzątania terenów nad Dunajcem było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Beskid w Nowym Sączu, patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, a wsparcia udzieliła spółka miejska NOVA.


21111

15 lat Michała Rusinka z Wisławą Szymborską

2019-05-17

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z Michałem Rusinkiem - doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, polskim literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem. Michał Rusinek był przez 15 lat sekretarzem Wisławy Szymborskiej, dlatego podczas spotkania pod tytułem „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej", opowiadał ciekawostki z życia poetki - noblistki.


21110

Na ścieżkach Fantoma. Promocja książki o sądeckim kurierze Zbigniewie Rysiu

2019-05-17

Słuchowisko oraz dyskusja poświęcona życiu sądeckiego kuriera Zbigniewa Rysia, którą napisał jego syn, Jacek, zdominowały spotkanie w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, gdzie odbyła się promocja publikacji pt. „Na ścieżkach Fantoma. Reminiscencje życia Zbigniewa Rysia, kuriera AK".


21108

O Janie Karskim w Miejskim Ośrodku Kultury

2019-05-16

Słynny emisariusz Jan Karski, który między innymi powiadomił zachodnich aliantów o tragicznym losie Żydów pod okupacją niemiecką, był bohaterem monodramu „Zupa rybna w Odessie”. Sylwetkę bohatera przedstawił na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury Sebastian Ryś.


21106

XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek

2019-05-16

Trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestników do kolejnej XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka oraz Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.