Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Wydarzenia


21287

Przed nami IV Charytatywny Bieg św. Wawrzyńca

2019-06-10

Loteria fantowa, pokazy sprzętu wojskowego Straży Granicznej, pokazy karate, pokaz grupy akrobatycznej Cheer NS, występy artystyczne - to tylko niektóre z atrakcji, jakie będą towarzyszyć IV Charytatywnemu Biegowi św. Wawrzyńca oraz V Festynowi Rodzinnemu, które odbędą się w sobotę, 15 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00, na Stadionie KS Biegoniczanka. Wpisowe to jedynie 5 zł.


21283

Strażnicy Miejscy odwiedzili dzieci w przedszkolu "Tęczowy Ogród”

2019-06-10

Funkcjonariusze Komendy Straży Miejskiej w Nowym Sączu przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci ćwiczyły przejście przez jezdnię i dyskutowały na temat poruszania się po drodze, kiedy nie ma chodnika. Przeszkolona funkcjonariuszka straży miejskiej przypominała o znakach drogowych, które mogą pomóc pieszym w bezpiecznym poruszaniu się.


21284

Festyn w parafii św. Małgorzaty

2019-06-10

"Dzielić chleb z głodnymi": pod takim hasłem odbył się 28. festyn rodzinny, organizowany przez parafię św. Małgorzaty w Nowym Sączu (9 czerwca).Przygotowano koncerty, przedstawienia, loterię fantową, a nawet mecz piłkarski księża - policjanci. Festyn odbył się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta.


21278

O Biznesowych efektach "końca komunizmu" w WSB-NLU

2019-06-07

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel uczestniczył w panelu dyskusyjnym na temat lokalnego patriotyzmu gospodarczego, w ramach konferencji pt. Biznesowe efekty „końca komunizmu” w Polsce: w XXX rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Społeczna. Konferencja odbyła się 7 czerwca w auli WSB-NLU w Nowym Sączu.


21276

Tak się bawi SP nr 2!

2019-06-07

"Tak się bawi, tak się bawi SP 2!" Pod tym hasłem świętowała nowosądecka Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Jadwigi Królowej (7 czerwca). Obchody rozpoczęły się mszą świętą i przemarszem ulicami miasta z towarzyszeniem bębnów. Na rynku odbył się finał – barwny i głośny happening.


21272

Koncert papieski w Bazylice Św. Małgorzaty

2019-06-07

W sobotę 8 czerwca o godz. 19.00 w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbędzie się koncert - misterium w wykonaniu zespołu The Wellness Sound pt. „Pamiętamy”. Wydarzenie, objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza, przypomina o 40. rocznicy I pielgrzymki do papieża Jana Pawła II do Polski. Wstęp na koncert wolny.


21269

Sądecki Rajcuś: rozstrzygnięcie konkursu

2019-06-06

Wiedzy historycznej i obywatelskiej trzeba uczyć od najmłodszych lat. Z tego założenia wychodzi Stowarzyszenie Szersze Horyzonty, organizując konkurs pod nazwą Sądecki Rajcuś pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Tegoroczna, czwarta edycja przedsięwzięcia miała dziś (6 czerwca) swój finał.


21268

III konferencja szkoleniowa „Nadwaga i otyłość - epidemia XXI wieku” w PWSZ

2019-06-06

5 czerwca w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu odbyła się III Konferencja Szkoleniowa dla nauczycieli wychowania fizycznego, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla orazRektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dr. hab. Mariusza Cygnara, pt. „Nadwaga i otyłość - epidemia XXI wieku”.


21264

W lipcu III edycja Magiel Festiwal

2019-06-06

W dniach od 19 do 20 lipca w Nowym Sączu - Zawadzie odbędzie się III edycja festiwalu Magiel. Podczas imprezy wystąpią zespoły: Prawda, Los Kamer, Jerna, Selfish Murphy, Zdrawica, Mongooz and the Magnet, Thrudy, Pretor, Stonage full of sun, Jemiayka, Funk Da System.


21261

II Mistrzostwa Nowego Sącza w kartingu

2019-06-06

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska byli gośćmi II Mistrzostw Nowego Sącza w kartingu, w których rywalizację podjęły drużyny sądeckich szkół ponadgimnazjalnych. Impreza odbyła się 4 czerwca na parkingu przy Alejach Piłsudskiego, popularnie nazywanym „Jojkiem”.


21259

Puchar Ziemi Sądeckiej wraca do Nowego Sącza

2019-06-05

Puchar Ziemi Sądeckiej to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów w kajakarstwie górskim. W tym roku wraca do Nowego Sącza. 18 sierpnia kajakarze będą się ścigać pod nowym mostem na Dunajcu. O sportowych wydarzeniach tegorocznego lata poinformowali prezydent miasta Ludomir Handzel, dyrektor Wydziału Sportu i Turystki Tomasz Baliczek oraz zarząd KS Start Nowy Sącz w osobach prezesa Bogusława Popieli i wiceprezesa Grzegorza Danka.


21255

Cała Polska Czyta Dzieciom. Prezydent również

2019-06-05

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wziął udział w obchodach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 przeczytał wiersz Jana Brzechwy. Czytanie odbyło się w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu.


21246

„Przebudzenie” w Miejskim Ośrodku Kultury

2019-06-04

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się 19. Edycja Przeglądu Małych Form Artystycznych Przebudzenie 2019. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Przegląd objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.


21244

Stwórzmy razem wystawę pamiątek 1 Pułku Strzelców Podhalańskich

2019-06-04

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu wraz ze współorganizatorami - miesięcznikiem i portalem internetowym „Sądeczanin” oraz Karpackim Oddziałem Straży Granicznej -rozpoczyna ogólnopolską akcję społeczną „Zbieramy pamiątki związane z historią 1 Pułku Strzelców Podhalańskich - stwórzmy wspólnie wystawę w Nowym Sączu”.


21243

Przedszkolaki u Prezydenta

2019-06-04

Grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 14 im. Marii Montessori w Nowym Sączu zwiedzała dziś nasze miasto. Na trasie ich poznawczej wycieczki znalazł się również sądecki ratusz, w którym dzieci odwiedziły gabinet Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla i obejrzały Salę Reprezentacyjną im. Stanisława Małachowskiego.