Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Wydarzenia


21268

III konferencja szkoleniowa „Nadwaga i otyłość - epidemia XXI wieku” w PWSZ

2019-06-06

5 czerwca w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu odbyła się III Konferencja Szkoleniowa dla nauczycieli wychowania fizycznego, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla orazRektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dr. hab. Mariusza Cygnara, pt. „Nadwaga i otyłość - epidemia XXI wieku”.


21264

W lipcu III edycja Magiel Festiwal

2019-06-06

W dniach od 19 do 20 lipca w Nowym Sączu - Zawadzie odbędzie się III edycja festiwalu Magiel. Podczas imprezy wystąpią zespoły: Prawda, Los Kamer, Jerna, Selfish Murphy, Zdrawica, Mongooz and the Magnet, Thrudy, Pretor, Stonage full of sun, Jemiayka, Funk Da System.


21261

II Mistrzostwa Nowego Sącza w kartingu

2019-06-06

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska byli gośćmi II Mistrzostw Nowego Sącza w kartingu, w których rywalizację podjęły drużyny sądeckich szkół ponadgimnazjalnych. Impreza odbyła się 4 czerwca na parkingu przy Alejach Piłsudskiego, popularnie nazywanym „Jojkiem”.


21259

Puchar Ziemi Sądeckiej wraca do Nowego Sącza

2019-06-05

Puchar Ziemi Sądeckiej to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów w kajakarstwie górskim. W tym roku wraca do Nowego Sącza. 18 sierpnia kajakarze będą się ścigać pod nowym mostem na Dunajcu. O sportowych wydarzeniach tegorocznego lata poinformowali prezydent miasta Ludomir Handzel, dyrektor Wydziału Sportu i Turystki Tomasz Baliczek oraz zarząd KS Start Nowy Sącz w osobach prezesa Bogusława Popieli i wiceprezesa Grzegorza Danka.


21255

Cała Polska Czyta Dzieciom. Prezydent również

2019-06-05

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wziął udział w obchodach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 przeczytał wiersz Jana Brzechwy. Czytanie odbyło się w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu.


21246

„Przebudzenie” w Miejskim Ośrodku Kultury

2019-06-04

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się 19. Edycja Przeglądu Małych Form Artystycznych Przebudzenie 2019. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Przegląd objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.


21244

Stwórzmy razem wystawę pamiątek 1 Pułku Strzelców Podhalańskich

2019-06-04

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu wraz ze współorganizatorami - miesięcznikiem i portalem internetowym „Sądeczanin” oraz Karpackim Oddziałem Straży Granicznej -rozpoczyna ogólnopolską akcję społeczną „Zbieramy pamiątki związane z historią 1 Pułku Strzelców Podhalańskich - stwórzmy wspólnie wystawę w Nowym Sączu”.


21243

Przedszkolaki u Prezydenta

2019-06-04

Grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 14 im. Marii Montessori w Nowym Sączu zwiedzała dziś nasze miasto. Na trasie ich poznawczej wycieczki znalazł się również sądecki ratusz, w którym dzieci odwiedziły gabinet Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla i obejrzały Salę Reprezentacyjną im. Stanisława Małachowskiego.


21234

Dzień Dziecka na Osiedlu Westerplatte

2019-06-03

Z okazji Dnia Dziecka Zarząd Osiedla Westerplatte w Nowym Sączu przygotował dla najmłodszych moc atrakcji. Podczas imprezy, która odbyła się 31 maja przy osiedlowym Klubie „Bajka” ZAB nr 3 Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, nie zabrakło gier, zabaw i konkursów z nagrodami.


21231

Zabawa na całego na nowym placu zabaw

2019-06-03

Rodzinna feta pod hasłem „Wesoła dla zdrówka wiosenna majówka” z okazji XI Plenerowej Majówki, Majowego Święta Drzewa, Dnia Rodziny oraz Dnia Sportu odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nowym Sączu. Gwoździem programu było uroczyste otwarcie integracyjnego placu zabaw, który powstał na terenie ośrodka, dzięki głosowaniu mieszkańców miasta w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok.


21230

Odtworzony sztandar I PSP trafił do Podhalańczyków

2019-06-02

2 czerwca na sądeckim Rynku oraz pod Basztą Kowalską odbyły się uroczystości związane z przekazaniem odtworzonego sztandaru I Pułku Strzelców Podhalańskich I Batalionowi Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. W uroczystościach uczestniczył Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.


21229

25 lat minęło… Jubileusz Pracowni Grafiki i Malarstwa Olejnego

2019-06-01

Happeningiem na ulicy Jagiellońskiej, przygotowanym przez podopiecznych Pałacu Młodzieży z grupy baletowej „Adagio” oraz grup teatralnych, rozpoczął się jubileusz 25-lecia powstania Pracowni Pracowni Grafiki i Malarstwa Olejnego, prowadzonej przez Agatę Rolkę i Antoniego Reszkiewicza. Następnie odbył się wernisaż pod tytułem „Biało-Czarny i Kolorowy Wehikuł”, na którym zaprezentowano obrazy obecnych oraz byłych uczestników zajęć w tej pracowni.


21228

Dzień Dziecka w Nowym Sączu

2019-06-01

Co to był za dzień! Pełen atrakcji, zabawy i uśmiechu, także dla tych, którzy już dziećmi nie są. 1 czerwca można było pokolorować płytę nowosądeckiego Rynku, zobaczyć sprzęt wojskowy i strażacki, podziwiać występy młodych artystów… Wiele działo się tego dnia w Nowym Sączu.


21225

Święto szkoły i piknik europejski

2019-05-31

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Karola Szymanowskiego w Nowym Sączu obchodziła swoje święto. Był tańce, śpiewy i pokazy różnych talentów uczniów „osiemnastki”. Był też piknik, podczas którego uczniowie prezentowali różne europejskie kraje. Szkołę odwiedził w tym dniu jej absolwent - Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.


21218

25-lecie Pracowni Grafiki i Malarstwa Olejnego

2019-05-31

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zaprasza na 25-lecie Pracowni Grafiki i Malarstwa Olejnego, prowadzonej przez Agatę Rolkę i Antoniego Reszkiewicza. Wernisaż wystawy pod tytułem „Biało-Czarny i Kolorowy Wehikuł” odbędzie się 31 maja o godz. 17.00 przy ul. Jagiellońskiej 21.