Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Wydarzenia


22582

Wigilia dyrektorów sądeckich szkół

2019-12-17

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się wigilia przedstawicieli sądeckich szkół i placówek oświatowych. Prezydent Ludomir Handzel złożył zgromadzonym gościom życzenia i połamał się opłatkiem.Opowiedział także o planach na najbliższy rok oraz wręczył przedstawicielom szkół drobne upominki.


22581

Kolędnicy z wizytą u prezydenta

2019-12-17

Kolędnicy z Miejskiego Ośrodka Kultury i Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. św. Józefa odwiedzili prezydenta Ludomira Handzla. W Ratuszu rozbrzmiały kolędy, a młodzież złożyła życzenia świąteczne. Prezydent podziękował za wizytę i wręczył kolędującym słodycze.


22575

Betlejemskie Światło Pokoju

2019-12-17

Prezydent Ludomir Handzel wziął udział w uroczystej mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Podczas nabożeństwa harcerze z Hufca ZHP przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Małgorzata Belska oraz przewodnicząca osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny.


22570

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Józefa Piłsudskiego

2019-12-16

Wiceprezydent Magdalena Majka wzięła udział w uroczystościach odsłonięcia tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w koszarach 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kaplicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Punktualnie w samo południe odbył się uroczysty apel, zakończony odsłonięciem tablicy i złożeniem kwiatów.


22569

Wigilia i opłatek z prezydentem

2019-12-16

Tłumy mieszkańców pojawiły się na płycie nowosądeckiego Rynku, by wziąć udział w wigilii z władzami miasta. Prezydent Ludomir Handzel złożył Sądeczanom życzenia i połamał się opłatkiem. Poświęcenia pokarmów dokonał prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. Jerzy Jurkiewicz.W trakciewigilii na nowosądeckim Rynku panowała rodzinna atmosfera. Mieszkańcy wspólnie z władzami miasta śpiewali kolędy, można było również spróbować wigilijnych potraw orazkupić ozdoby świąteczne.


22567

38. Rocznica stanu wojennego

2019-12-14

Prezydent Ludomir Handzel wziął udział w obchodach upamiętnienia 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Parafii Matki Bożej Niepokalanej, gdzie okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz ks. Czesław Paszyński. Następnie, mieszkańcy oraz przedstawiciele wielu instytucji wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowal


22566

Rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy na nowosądeckim Rynku

2019-12-13

Na nowosądeckim Rynku czuć już klimat Świąt Bożego Narodzenia. Płytę Rynku zdobi 200 żywych choinek przystrojonych przez dzieci i młodzież z nowosądeckich szkół, a dziś (13 grudnia) rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy, na który mieszkańców zaprasza prezydent Ludomir Handzel.


22558

Opera i Operetka – tłumy na 257. Koncercie u Prezydenta

2019-12-13

Podczas 257. Koncertu u Prezydenta można było się przenieść w Świat Opery i Operetki. Tym razem na koncert, przede wszystkim zostali zaproszeni seniorzy, którzy jak zwykle nie zawiedli i tłumnie przybyli do sali reprezentacyjnej Ratusza.Zebranych gości przywitał w imieniu prezydenta Ludomira Handzla, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba.


22554

Europejski Tydzień Autyzmu

2019-12-13

Wiceprezydent Magdalena Majka wzięła udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Uroczystości odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nowym Sączu. Zgromadzonych gości przywitała dyrektor szkoły Halina Stanek, a dzieci zaprezentowały okolicznościową akademię. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Ludomir Handzel.


22552

Wspólne ubieranie choinek na Rynku

2019-12-12

Dzieci i młodzież zsądeckich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych wspólnie przyozdobili dwieście choinek na nowosądeckim Rynku. Zgromadzonych mieszkańców przywitał prezydent Ludomir Handzel, który przyłączył się do akcji. Nie zabrakło wspólnych zdjęć oraz rozmów z Sądeczanami. Prezydent wręczył dzieciom słodycze i zapewnił, że akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach.


22542

38. Rocznica stanu wojennego

2019-12-11

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Początek uroczystości w najbliższy piątek(13 grudnia)o godz. 16:00.


22538

Wigilia dla seniorów

2019-12-11

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyła się wigilia dla uczestników projektu Senior+ z Centrum Sądeckiego Seniora. Prezydent Ludomir Handzel wręczył członkom Nowosądeckiego Forum Seniorów kwiaty i przekazał podziękowania.


22537

Jarmark Bożonarodzeniowy Na Nowosądeckim Rynku – zapraszamy

2019-12-10

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na „Jarmark Bożonarodzeniowy Na Nowosądeckim Rynku”. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (13 grudnia) o godzinie 11:00. Od 13 do 23 grudnia na odwiedzających Rynek będą czekać rękodzielnicy, artyści i twórcy ludowi, sprzedający swoje wyroby z motywami świątecznymi. Ponadto będzie można popróbować potraw i przysmaków kojarzących się z Bożym Narodzeniem.


22533

Koncert Sylwestrowy 2019/2020

2019-12-09

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na Koncert Sylwestrowy na sądeckim Rynku. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Varius Manx i wokalistka Kasia Stankiewicz. O północy mieszkańcy będą mogli wspólnie z prezydentem wznieść toast i przywitać nowy rok. W programie również pokaz laserów, a całą imprezę poprowadzi DJ, który gwarantuje dobrą zabawę jeszcze długo po północy.


22523

Motomikołaje z wizytą w nowosądeckim szpitalu

2019-12-06

Motocykliści z forum motocyklowego MOTOSACZ.pl odwiedzili wraz z prawdziwym Mikołajem, Oddział Pediatryczny Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. Dzieci zostały zasypane prezentami, a w rolę pomocnika Mikołaja wcielił się prezydent Ludomir Handzel.