Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Wydarzenia


22698

258. Koncert u Prezydenta „Kolęda po Lachowsku”

2020-01-08

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na 258. Koncert u Prezydenta „Kolęda po Lachowsku” w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lachy”. Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 w sali im. Stanisława Małachowskiego w sądeckim Ratuszu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.


22689

Mędrcy Świata Monarchowie na ulicach Nowego Sącza – VIII Nowosądecki Pokłon 3 Króli za nami

2020-01-06

Już po raz ósmy ulicami Nowego Sącza przeszedł orszak Trzech Króli. Orszak wyruszył o godzinie 10:30 z ulicy Gwardyjskiej, przeszedł ulicą Lwowską na sądecki Rynek i zakończył się uroczystą mszą świętą w Bazylice św. Małgorzaty. Zgromadzonych na sądeckim Rynku mieszkańców przywitał prezydent Ludomir Handzel oraz prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz.


22686

Opłatek Cechu Rzemiosł Różnych w Ratuszu

2020-01-04

W sali reprezentacyjnej Ratuszaodbyło się spotkanie opłatkowe członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości. Zebranych gości przywitał mistrz Tadeusz Szewczyk, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu oraz prezydent Ludomir Handzel. W spotkaniu wzięli także udział biskup tarnowski Andrzej Jeż, Prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz, parlamentarzyści z okręgu nr 14, radni wojewódzcy oraz przedstawiciele większości zawodów zrzeszonych w Cechu.


22682

Event Charytatywny dla Kacpra Basty

2020-01-03

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbył się event charytatywny dla Kacpra Basty. Celem wydarzenia było zebranie funduszy dla 15-letniego chłopca, który walczy z chorobą nowotworową. Uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu kolęd oraz obejrzeli występy taneczne. Zaprezentowano również kiermasz prac plastycznych.


22674

Prezydent z wizytą u pierwszej nowosądeczanki urodzonej w 2020 r.

2020-01-02

Iga Dąbrowa jest pierwszą mieszkanką Nowego Sącza, która przyszła na świat w 2020 roku. Dziewczynka urodziła się w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Medikor, 1 stycznia 2020 roku o godzinie 05:15. Prezydent Ludomir Handzel odwiedził dziś (2 stycznia) szczęśliwych rodziców noworodka i wręczył im tradycyjną wyprawkę dla malucha.


22667

Mistrzostwa Dzikich Drużyn

2020-01-02

W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Dzikich Drużyn. W turnieju wzięły udział 43 drużyny, co dało łącznie ponad 350 miłośników piłki nożnej. Do wyłonienia tegorocznego zwycięzcy potrzebne było rozegranie95 spotkań. Wśród uczestników wybrano najlepszego bramkarza, zawodnika z pola oraz króla st


22665

Sądeczanie przywitali Nowy Rok

2020-01-01

Tłumy Sądeczan bawiły się na płycie sądeckiego Rynku. Punktualnie o północy życzenia mieszkańcom złożył prezydent Ludomir Handzel w towarzystwie Prepozyta Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzego Jurkiewicza. Po raz pierwszy zaprezentowano pokaz laserowy. W trosce o dobro zwierząt, zastąpił on tradycyjny pokaz sztucznych ogni. Imprezę prowadził DJ, a gwiazdą wieczoru był zespół Varius Manx z wokalistką Kasią Stankiewicz. Zgromadzonych mieszkańców przywitał prezydent Ludomir Handzel.


22640

Prezydent z wizytą świąteczną w Sądeckim Hospicjum

2019-12-23

Prezydent Ludomir Handzel wziął udział w wigilii w Sądeckim Hospicjum. Uczestników spotkania przywitał dyrektor placówki Mieczysław Kaczwiński, a prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” Leszek Zegzda przypomniał, że jest to szczególne wydarzenie, ze względu na przypadającą dwudziesta rocznicę powstania Towarzystwa.


22635

VIII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli

2019-12-23

Prezydent Ludomir Handzel oraz Prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz zapraszają na VIII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się 6 stycznia 2020r. o godzinie 10:30. Orszak wyruszy z parkingu przy ul. Gwardyjskiej i przejdzie ulicami miasta w kierunku Rynku.


22627

Przekazanie sprzętu ratunkowego w Ratuszu

2019-12-20

Prezydent Ludomir Handzel przekazał sprzęt ratunkowy dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Nowy Sącz – Biegonice, Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalnego oraz Harcerskiego Klubu Ratowniczego ATER działającego przy ZHP – Hufiec Nowy Sącz. Spotkanie było także okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń i podziękowań za współpracę.


22625

Prezydent i radni złożyli sobie życzenia świąteczne

2019-12-20

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyło się spotkanie opłatkowe, na które radnych zaprosił prezydent Ludomir Handzel. Podczas spotkania prezydent złożył radnym życzenia świąteczne i noworoczne. Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu ks. prałat dr Jerzy Jurkiewicz pobłogosławił opłatki, którymi połamali się wszyscy obecni.


22618

Wigilia w Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych

2019-12-20

Zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Magdalena Majka uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym w Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych. Zgromadzonych gości w świąteczną atmosferę wprowadziła młodzież przebywająca w placówce. Wychowankowie przygotowali przedstawienie jasełkowe.


22616

Spotkanie opłatkowe Służb Mundurowych

2019-12-19

W Karpackim Oddziale Straży Granicznej odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, podczas którego świąteczne i noworoczne życzenia złożył prezydent Ludomir Handzel. W przedświątecznym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele między innymi: Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, GOPR-u i WOPR-u.


22615

Spotkanie opłatkowe pracowników GSM

2019-12-19

W Osiedlowym Centrum Kultury przy ulicy Kołłątaja, odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W spotkaniu uczestniczył również prezydent Ludomir Handzel,który złożył pracownikom GSMświąteczne i noworoczne życzenia. W swoim przemówieniu prezydent zaznaczył również, że Władze Miasta chcą nadal zacieśniać współpracę z Grodzką Spółdzielnią Mieszkaniową.


22599

Prezydent na spotkaniu wigilijnym u Amazonek

2019-12-19

Prezydent Ludomir Handzel uczestniczył w spotkaniu opłatkowym Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek im. Heleny Włodarczyk. Zanim uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem, prezydent podziękował za zaproszenie oraz złożył życzenia świąteczne.