BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Złote gody w Ratuszu. 18 par świętowało jubileusze małżeńskie

Prezydent Ludomir Handzel złożył gratulacje i życzenia kolejnych pięknych lat pożycia małżeńskiego oraz wszelkiej pomyślności osiemnastu parom, świętującym swoje jubileusze. Prezydent odznaczył również Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. 
 
 
- 50 wspólnych lat to nie tylko czas radosnych momentów, uśmiechów, ale to także czas, gdy pojawiały się momenty trudne w różnych sferach życia. Dzisiaj możecie popatrzeć wstecz powiedzieć, że pomimo tych trudnych chwil jesteśmy razem. To bardzo piękna chwila. Jestem przekonany, że przejdziemy przez ten trudny czas, jakim jest epidemia i dalej razem w zdrowiu będziecie patrzeć w przyszłość. Podziwiam ten czas, bo 50 lat to faktycznie pół wieku razem. Jestem przekonany, że właśnie to, że jesteście tutaj razem to najlepszy dowód na to, że się kochacie, a miłość wszystko zwycięży i tej miłości wam życzę - powiedział Prezydent Ludomir Handzel 
 
 
- 50 lat i więcej minęło…Przeżyliście ze sobą wiele dobrego, może także złego. Trwacie przy sobie bez względu na okoliczności, bo małżeństwo to szczególne i ważne zadanie. Zakłada zbudowanie więzi silniejszej niż inne, nie przez rok, dwa ale najlepiej przez całe życie. I właśnie Państwo swoim dzisiejszym świętem potwierdzacie, że najważniejsza jest więź oparta na dążeniu do jedności poprzez codzienne i zgodne pożycie, poprzez szacunek dla odmiennego, a jakże ciekawego sposobu widzenia i przeżywania świata. Dzisiaj dzieci, wnuki i prawnuki są Wam wdzięczni za trud i poświęcenie oraz darzą Was wielkim szacunkiem. Swój związek zbudowaliście na miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, co pozwoliło Wam wytrwać razem tyle lat i teraz świętować z nami swój Jubileusz. Szanowni Państwo, z okazji Waszego jubileuszu życzę radości, która dostrzega piękno małych rzeczy, nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się zbyt dalekie i wiary, która dodaje oparcia, kiedy przerasta bezradność. Niech szczęście nigdy Państwa nie opuszcza, a radosny uśmiech towarzyszy Wam każdego dnia – mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń. 
 
 
 
Jubileusz złotych godów świętowali: Maria i Zdzisław Baranowie, Urszula i Zbigniew Bąkowie, Józefa i Adam Bednarkowie, Maria i Roman Fudelowie, Krsytyna i Włodzimierz Glińscy, Krystyna i Mieczysław Królowie, Maria i Stanisław Kutowie, Wiesława i Kazimierz Łazarzowie, Sonia i Adam Migaczowie, Halina i Antoni Opokowie, Maria i Ryszard Pawłowscy, Zofia i Antoni Pociechowie, Zdzisława Butscher-Schӧneich i Tadeusz Schӧneich, Helena i Kazimeirz Stefańscy, Janina i Leszek Susowie, Maria i Bolesław Śliwowie, Władysława i Józef Świeradowie, Anna Lipińska-Zwolińska i Adam Zwoliński.

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-10-13 16:57:15