Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

80-lecie Bitwy o Narwik

Dzisiaj (28 maja) Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z Dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr. Marcinem Porębą złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą polskich żołnierzy Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy walczyli dzielnie o wyzwolenie Narwiku. Walczyli i zwyciężyli. To była pierwsza duża wygrana bitwa II wojny światowej na lądzie i ważne taktyczne zwycięstwo. Bitwa, która przeszła do  polskiej historii i historii polskiego wojska.
 
 
 
  - Jest mi przykro, że ze względu na sytuację pandemii Covid-19 nie uda nam się spotkać w Narwiku, aby wspólnie świętować tę ważną i symboliczną rocznicę. Tym bardziej cieszę się, że rok temu nowosądecka młodzież z chóru Scherzo wraz z Przedstawicielami władz miasta Nowego Sącza mogła dzięki Waszej gościnności odwiedzić Narvik i uczcić miejsca pamięci polskich żołnierzy przy osobistym udziale pana Burmistrza i przedstawicieli społeczności miasta. Przy tej okazji dziękuję za pamięć o polskich żołnierzach. Jesteśmy za nią ogromnie wdzięczni – napisał w liście do Rune Edvardsen Burmistrza Miasta Narwik, Prezydent Ludomir Handzel.
 

 
        
 
 
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-05-28 16:06:49