Wtorek, 28 września 2021 r.    Imieniny obchodzą: Marek, Wacław, Luba


Kategoria: Wydarzenia

Ferie z muzyką dawną

Młodzieżowy Chór „Scherzo” I LO w Nowym Sączu, podczas tegorocznych ferii zimowych uczestniczył w 42. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. Sądecka młodzież wzięła udział w tym festiwalu po raz dwudziesty pierwszy. Zespół liczący 29 uczniów, wystąpił w dwóch kategoriach – jako zespół wokalny i chór kameralny. Łącznie w festiwalu uczestniczyły 23 zespoły z całej Polski. 

Chór Scherzo

Sądeczanie powtórzyli sukces z ubiegłego roku zdobywając „Srebrną” i „Brązową Harfę Eola” oraz nagrody finansowe Starosty Powiatu Kaliskiego i Stowarzyszenia „Artem Docendi”. Sądecki chór zdobył dotychczas na kaliskich festiwalach 19 „Harf Eola”, w tym 5 złotych i nagrodę „Grand Prix”. W tym roku zespół został również zaproszony do udziału w koncercie inauguracyjnym festiwal. Ponadto, zaprezentował swój repertuar podczas specjalnego koncertu towarzyszącego w Ostrowie Wielkopolskim. 

Chór Scherzo

Młodzież miała również możliwość zwiedzania zamku w Gołuchowie. Wyjazd zrealizowano przy wsparciu Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Chór Scherzo Chór Scherzo Chór Scherzo Chór Scherzo Chór Scherzo  

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: Katarzyna Ciupek, Bartłomiej Hypki/Kalisz Nasze Miasto, Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz, archiwum chóru
Dodano: 2020-02-20 13:22:02