Piątek, 22 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Filip, Halka, Kordian, Przybysław


Kategoria: Wydarzenia

Jak rozwijać uzdolnienia techniczne wśród dzieci? - konferencja prasowa

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyła się zapowiedź konferencji, poświęconej rozwojowi uzdolnień technicznych dzieci. Szczegóły wydarzenia przybliżyła zastępca prezydenta miasta Magdalena Majka. Wiceprezydent zaprosiła na konferencję, w trakcie której wykład wygłosi dr Jan Amos Jelinek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

- Pomyśleliśmy o wychowaniu technicznym, ponieważ chcielibyśmy, żeby nauka techniki, już od przedszkoli odbywała się w sposób ciekawszy. Pozwoli to dzieciom lepiej przygotować się do życia w otaczającym świecie. Konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to projekt dla ludzi z pasją.  – powiedziała zastępca prezydenta Magdalena Majka. 

Zastępca prezydenta Magdalena Majka

Założenia programu przedstawił dr Jan Amos Jelinek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. - Jest to cud edukacyjny, który nie zdarza się w Polsce. Chodzi o objęcie najmłodszych dzieci edukacją techniczną. Powinna ona stanowić prym wychowania dziecka. 

dr Jan Amos Jelinek

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-01-27 12:48:32