Wtorek, 28 września 2021 r.    Imieniny obchodzą: Marek, Wacław, Luba


Kategoria: Wydarzenia

Za 100 dni matura – XIII Polonez pod Ratuszem

Już po raz trzynasty sądeccy maturzyści spotkali się przed Ratuszem, by zatańczyć tradycyjnego Poloneza. Korowód składający się kilkuset par maturzystów ruszył na czele z członkami Zespołu Regionalnego "Sądeczanie". W pierwszych parach zatańczyli: Prezydent Ludomir Handzel, zastępca prezydenta Magdalena Majka i Artur Bochenek, sekretarz Piotr Lachowicz, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba. 

- Bardzo się cieszę, że mogłem być tu dzisiaj z wami – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Za sto dni czeka was jedna z najważniejszych batalii w waszym życiu, która zadecyduje o waszym dalszym życiu. Przed wami sto dni ciężkiej pracy i proszę was, abyście nie stracili ani jednej godziny z tego czasu. Uczcie się, poszerzajcie swoją wiedzę, bo to jest wasza przyszłość. Pamiętajcie, że w życiu może was zawieść dużo rzeczy, a jedynie nauka was nie zawiedzie. Nikt nie odbierze wam tego co macie w głowach. Chcę, żebyście byli fantastycznymi Polakami, z bardzo dobrym wykształceniem i abyście wrócili do Nowego Sącza. Matura jest przepustką do tego, jakie będziecie mieli zawody i wykształcenie. 

W tym roku chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło kilkaset uczniów klas maturalnych z 15 zespołów z Nowego Sącza. Tegoroczni maturzyści w tanecznym rytmie ruszyli do Poloneza pod kierunkiem choreografa Dariusza Migacza, na czele z członkami Zespołu Regionalnego "Sądeczanie", ubranymi w tradycyjne stroje szlacheckie.

[POBIERZ DŹWIĘK]

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-01-24 14:47:19