Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Spotkanie noworoczne mieszkańców Osiedla Kochanowskiego

Ponad 200 mieszkańców osiedla Kochanowskiego spotkało się na tradycyjnym, noworocznym opłatku w Grodzkiej Sali Bankietowej przy ulicy Kołłątaja. Spotkanie zorganizował Zarząd Osiedla, na czele z przewodniczącym i radnym Krzysztofem Ziają. Wśród zaproszonych gości obecny był prezydent Ludomir Handzel. 

- Jestem szczęśliwy, że tak licznie przybyliście państwo na to spotkanie – mówił przewodniczący Zarządu Osiedla Krzysztof Ziaja. – Od dwóch lat możemy spotykać się w odnowionej Grodzkiej Sali Bankietowej, za co dziękuję zarządowi GSM. – Na początku tego spotkania wznieśmy toast za ten nowy 2020 rok. Życzę państwu zdrowia i wszelkiej pomyślności, obyśmy za rok mogli się spotkać na tej sali w podobnych okolicznościach. 
- Najpiękniej jak tylko potrafię witam państwa i dziękuję za zaproszenie na Osiedle Kochanowskiego, tak bliskie mojemu sercu – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – To na tym Osiedlu bije serce Nowego Sącza i mieszkają ludzie, którzy kochają nasze miasto. Wchodząc w rok 2020 chciałbym państwu życzyć spokoju, rozwoju i aby w waszych rodzinach wszystko dobrze się układało. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak dużą siłę stanowi Osiedle Kochanowskiego. Mam nadzieję, że ten uśmiech, który nam dziś towarzyszy, zostanie z nami przez cały rok. 
 
Swoje życzenia do mieszkańców skierował również prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz. – Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, niech Pan Bóg was błogosławi.
 
W trakcie spotkania prezydent Ludomir Handzel przedstawił mieszkańcom najważniejsze inwestycje zrealizowane w mieście i na Osiedlu Kochanowskiego w 2019 roku. Poinformował również o planach na 2020 rok i kolejne lata.
 
Spotkanie było również okazją do wręczenia podziękowań za działalność na rzecz mieszkańców Osiedla Kochanowskiego. Nie zapomniano także o zdolnych dzieciach i młodzieży, którym dyplomy wręczył prezydent Ludomir Handzel oraz radny Jakub Prokopowicz i komendant Straży Miejskiej Ryszard Wasiluk. 
 
 
Organizatorzy zadbali również o stronę artystyczną opłatkowego spotkania. Przedstawienie z udziałem turonia przygotowała Grupa Teatralna „Cudoki-Szuroki” z MOK-u. Był też czas na wspólne kolędowanie.
 
W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki, dyrektor Wydziału Organizacyjno – Administracyjnego Michał Sach, prezes Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Jacek Żelasko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Luiza Piątkiewicz, prezes Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jarosław Iwaniec oraz wiceprezes Ryszard Jasiński.

 

 
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-01-14 19:31:05