Poniedziałek, 27 września 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wincenty, Justyna, Justyn


Kategoria: Wydarzenia

Spotkanie opłatkowe Służb Mundurowych

W Karpackim Oddziale Straży Granicznej odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, podczas którego świąteczne i noworoczne życzenia złożył prezydent Ludomir Handzel. W przedświątecznym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele między innymi: Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, GOPR-u i WOPR-u.


- Dziękuję za ten rok pracy i rozumiem jak duże jest to poświęcenie. Doceniam to i cieszę się, że widzę tak wiele młodych osób w mundurach. Życzę wszystkiego dobrego w nowym i roku i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. 

Tradycyjny opłatek stał się również okazją do wizyty sądeckich zuchów i harcerzy, którzy jak co roku przynieśli ze sobą betlejemskie światełko pokoju. Wyjątkowy symbol Świąt Bożego narodzenia złożyli oni na ręce komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej  płk SG Stanisława Laciugi. 


Fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa odczytał prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. Dr Jerzy Jurkiewicz. Chwilę potem ks. ppor. SG Robert Młynarczyk pobłogosławił opłatki, którymi połamali się wszyscy obecni, składając sobie nawzajem najlepsze świąteczne życzenia.

W spotkaniu wzięli także udział dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba oraz dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Setlak. 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-12-19 18:26:13