BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy na nowosądeckim Rynku

Na nowosądeckim Rynku czuć już klimat Świąt Bożego Narodzenia. Płytę Rynku zdobi 200 żywych choinek przystrojonych przez dzieci i młodzież z nowosądeckich szkół, a dziś (13 grudnia) rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy, na który mieszkańców zaprasza prezydent Ludomir Handzel. 

- Bardzo się cieszę, że razem wkraczamy w ten czas Świąt Bożego Narodzenia – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Wczoraj dzieci i młodzież z nowosądeckich szkół przystrajały choinki i naprawdę chyba wszystkim udzieliła się ta wspaniała atmosfera. Chciałbym również zaprosić na wigilię na nowosądeckim Rynku, która rozpocznie się o godzinie 13:00  już w najbliższą niedzielę (15 grudnia). Podczas wigilii wspólnie z księdzem prałatem Jerzym Jurkiewiczem, złożymy życzenia wszystkim Nowosądeczanom. 

Na odwiedzających Rynek czekają rękodzielnicy, artyści i twórcy ludowi, sprzedający swoje wyroby z motywami świątecznymi. Ponadto można spróbować potraw i przysmaków kojarzących się z Bożym Narodzeniem.

W planie są również występy grup artystycznych z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Dolina Dunajca”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio RDN Nowy Sącz. 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-12-13 14:44:34