Wtorek, 28 września 2021 r.    Imieniny obchodzą: Marek, Wacław, Luba


Kategoria: Wydarzenia

Opera i Operetka – tłumy na 257. Koncercie u Prezydenta

Podczas 257. Koncertu u Prezydenta można było się przenieść w Świat Opery i Operetki. Tym razem na koncert, przede wszystkim zostali zaproszeni seniorzy, którzy jak zwykle nie zawiedli i tłumnie przybyli do sali reprezentacyjnej Ratusza.  Zebranych gości przywitał w imieniu prezydenta Ludomira Handzla, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy i zaszczycony, że tak licznie przybyliście i przyjęliście zaproszenie pana Prezydenta. Życzę państwu dobrego przeżywania tej niezwykłej muzyki w tym okresie przedświątecznym. Przy okazji chciałbym zaprosić na wigilię i opłatek z prezydentem Ludomirem Handzlem już w tę niedzielę – powiedział dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba. 

Podczas 257. Koncertu u Prezydenta można było usłyszeć największe przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.  Przy akompaniamencie Anny Głowy – Łobodzińskiej wystąpili: Magdalena Bielak, Ewelina Wiśniecka oraz Adrian Domarecki.

Zaprezentowali oni kompozycje wybitnych kompozytorów, takich jak: Robert Stolz, Giuseppe Verdi, Antonín Dvořák, Franz Lehár, George Gershwin, Andrew Lloyd Webber, Eduardo Di Capua. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi.”

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-12-13 11:58:04