Piątek, 22 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Filip, Halka, Kordian, Przybysław


Kategoria: Wydarzenia

Europejski Tydzień Autyzmu

Wiceprezydent Magdalena Majka wzięła udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Uroczystości odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nowym Sączu. Zgromadzonych gości przywitała dyrektor szkoły Halina Stanek, a dzieci zaprezentowały okolicznościową akademię. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Ludomir Handzel. 

Europejski Tydzień Autyzmu

- W imieniu pana prezydenta dziękuję za to, że dzieci znalazły tutaj miejsce patrzy się na nie sercem. Podpisuję się pod słowami „Warto się zatrzymać i poznać dzieci z autyzmem”. Zanim jednak rozpocznę dzisiejsze obchody, to dodam, że hasło europejskiego tygodnia autyzmu jest wyjątkowo aktualne, gdyż zaczął się okres przedświąteczny. W tym zabieganiu, czas spędzony tutaj wspólnie będzie bardzo cenny – powiedziała wiceprezydent Magdalena Majka.  

Europejski Tydzień Autyzmu

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – słowami z książki "Mały Książę" przywitała zgromadzonych na sali dyrektor szkoły Halina Stanek, podkreślając, że dzisiejszy dzień jest świętem dla całej szkoły. Wśród obecnych gości znalazła się między innymi przewodniczącą osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny, proboszcz Parafii pd. Matki Bożej Częstochowskiej w Nowym Sączu ks. Eugeniusz Mrożek oraz grono pedagogiczne szkoły.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 swym występem przybliżyły cechy charakterystyczne dla osób z zaburzeniem ze spektrum autyzmu.  Dzieci dały wyraz temu, że zasługują na szczególną troskę, zrozumienie i zainteresowanie i to od nich należy uczyć się wrażliwości, empatii i tolerancji. 

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 Europejski Tydzień Autyzmu Europejski Tydzień Autyzmu Europejski Tydzień Autyzmu Europejski Tydzień Autyzmu Europejski Tydzień Autyzmu

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-12-13 07:49:36