Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Konkurs Piosenki Patriotycznej pod patronatem prezydenta

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbył się XXIII Konkurs Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem była SP nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, który śledził zmagania uczestników konkursu. 

- Bardzo się cieszę, że widzę tutaj tyle biało-czerwonych barw. Nie możemy zapomnieć o tragicznych chwilach w historii naszego kraju, jednak musimy pamiętać też o tych, o których czytamy z wypiekami na twarzy, między innymi: zwycięstwo z Krzyżakami, Szwecją czy Rosją. Mamy być z czego dumni, ponieważ jesteśmy krajem wolnym i pamiętajmy, że pewną formą patriotyzmu jest nauka i praca. Wy również możecie być dobrymi patriotami dobrze się ucząc i pracując na rzecz kraju - powiedział prezydent Ludomir Handzel. 

Od wielu lat konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów nowosądeckich szkół podstawowych i wpisał się już na stałe w kalendarz patriotycznych obchodów Święta Niepodległości Polski. Zaproszenie do wspólnego patriotycznego śpiewania przyjęło w tym roku 14 szkół oraz pod 100 uczestników. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Dyrektor SP nr 9 Julita Szofer-Florek. Występy uczniów poprzedziła krótka prezentacja multimedialna z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą przedstawił nauczyciel historii Jacek Gargula. 

Warto nadmienić, że  pomysłodawczynią Konkursu Piosenki Patriotycznej była przed laty pani Kazimiera Burzykowska, a wieloletnią kontynuatorką jej dzieła Zofia Basiaga – były Dyrektor SP nr 9 w Nowym Sączu. Gośćmi honorowymi konkursu byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz Dyrektorzy sądeckich szkól podstawowych. Nagrody ufundował Urząd Miasta Nowego Sącza. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne. 

Wyniki soliści: 

  • I miejsce – Gabriela Bacia - Montessori Społeczna Szkoła Podstawowa SPLOT
  • II miejsce – Zuzanna Stasiowska - SP nr 21
  • III miejsce – Bronisław Skrzypiec – SP nr 17

Zespoły wokalne:

  • I miejsce – Zespół wokalny „TRYTON”  SP nr 3
  • II miejsce – Zespół wokalny „PIECIOLINIA” SP nr 9
  • III miejsce – Zespół wokalny „OCZKO” SP nr 21

Puchar Grand Prix za najwyższy poziom prezentacji otrzymała SP nr 21 w Nowym Sączu.

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-11-26 13:38:35