Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Turniej Franciszka Wolaka

Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Nowy Sącz zaprasza na doroczny turniej Franciszka Wolaka w piłce ręcznej (15 - 17 listopada). W rozgrywkach zmierzą się drużyny złożone z chłopców urodzonych w 2007 roku. Turniej objął honorowym patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

W turnieju oprócz gospodarzy, UKS "Dwójka" Nowy Sącz, zapowiedziały udział drużyny z Libuszy, Szaflar, Bochni, Staszowa oraz goście ze Słowacji: Tatran Prešov i dwie drużyny z Bardiowa. Mecze będą rozgrywane dwa razy po dziesięć minut. Rozgrywki rozpoczną się w piątek (15 listopada) o godz. 16:00 i będą kontynuowane w sobotę (16 listopada) od godz. 8:30 oraz w niedzielę (17 listopada) od 10:30. Oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowano na sobotę, na godz. 13:00; o tej samej godzinie w niedzielę (17 listopada) odbędzie się zakończenie turnieju i wręczenie nagród. Turniej odbędzie się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Na Rurach.

Franciszek Wolak (1951 - 2007) był długoletnim dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu, nauczycielem wychowania fizycznego i wybitnym trenerem kobiecej piłki ręcznej. Ze swoimi wychowankami z UKS Olimpia Nowy Sącz sięgnął w 2006 roku po mistrzostwo Polski juniorek. - Charyzma i profesjonalizm sprawiły, że już za życia stał się legendą w świecie szczypiorniaka - pisze o nim Polski Związek Piłki Ręcznej.
 


 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-11-15 09:22:40