Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Pomoc dla Róży

Róża potrzebuje pomocy. Jeśli lekarze nie zdążą z operacją, dziecko może stracić nogę. Rodzice proszą o pomoc! Zbiórka dla Róży odbędzie się 16 listopada w galerii Trzy Korony. Przedsięwzięcie objął patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

"FOLKowo dla Róży" to cykl koncertów, które rozpoczną się w sobotnie południe  od występów zespołów: Niskowioki, Mali Mystkowianie i Zespołu Pieśni i Tańca ze Świniarska. Laureaci konkursu "Lachowskie Godonie" zaproszą widzów na regionalne gawędy, legendy i opowiadania. Uczennice Technikum Przemysłu Mody z Nowego Sącza zaprezentują pokaz mody stylizowanej na tradycję wojskową. Imprezę zakończy koncert góralskiej kapeli "Ciupaga."
 

Organizatorzy częstować będą słodkościami  i łakociami. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz dwuletniej Róży, cierpiącej na nerwiakowłókniowatość typu I (NF1). Skutkiem tej strasznej choroby jest skrajna łamliwość kości, przez co dziecko może stracić nóżkę. Operacji podjął się światowej sławy ortopeda,  dr Paley. Do sfinansowania operacji brakuje jeszcze 65 tys. złotych. I Ty możesz pomóc! Zapraszamy 16 listopada do galerii Trzy Korony. Początek imprezy – godz. 12:00.
 


 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-11-13 10:34:36