Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Nowy Sącz na przestrzeni wieków -konferencja popularno–naukowa

Obchody 727 rocznicy lokacji Miasta Nowego Sącza rozpoczęły się od konferencji popularno-naukowa pt. Koronowany przez wieki. Nowy Sącz na przestrzeni wieków. Konferencja została zorganizowana w Miejskim Ośrodku Kultury.

Spotkanie zostało podzielone na pięć wykładów. Na początku mgr Grzegorz Olszewski opowiedział o dziejach i więźniach obozu koncentracyjnego Auschwitz. O wielokulturowym Nowym Sączu mówił dr Łukasz Połomski, a dr Maria Molenda przedstawiła modę jako wyraz kultury Sądeczan na przełomie XIX i XX wieku. Na koniec Jarosław Jakubowski wygłosił wykład pt. Jednostka w dziejach Sądecczyzny na tle wybranych wydarzeń historycznych historii Polski XX wieku. 

Konferencję zakończyło wystąpienie Jakuba Bulzaka, który w wykładzie pt. A niebo wierzę, w niebo dzwony, mówił o roli duchowieństwa w dziejach Nowego Sącza. 

W spotkaniu uczestniczył dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek oraz p.o. dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury  Anna Bednarczyk-Maśko.

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-11-08 13:33:02