Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem w SBP

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze znanym pisarzem książek z gatunku fantastyki i publicystą – Andrzejem Pilipiukiem (6 listopada). Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "CzyTAM TU – młodzi o książkach", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.
 


 

Nie jest to pierwsza wizyta twórcy szeregu niezwykłych bohaterów literackich oraz znanej czytelnikom postaci – Jakuba Wędrowycza w Nowym Sączu. Autor gościł w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w 2006 roku podczas obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
 

W najbliższą środę sądeczanie będą mogli po raz kolejny skonfrontować się z twórczością Andrzeja Pilipiuka, jednego z najpoczytniejszych pisarzy w Polsce. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać o jego zawodowych doświadczeniach, inspiracjach i codziennym życiu.  Fani i sympatycy jego twórczości będą mogli uzyskać pamiątkowy wpis autora.
 

Spotkanie odbędzie się 6 listopada (środa) w budynku głównym biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11, a jego moderatorem będzie Edyta Danielska. Początek spotkania - godz. 17:00. Wstęp wolny!
 


Andrzej Pilipiuk
 

Z wykształcenia archeolog, z zawodu pisarz. Czołowy autor rodzimej fantastyki, który regularnie dostarcza czytelnikom powieści i zbiory opowiadań, plasujące się na listach bestsellerów. Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautiliusa. Kilkukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla za najlepszą powieść i opowiadanie.
 

Autor popularnych cyklów:  "Oblicza Wędrowycza", "Oko jelenia", "Kuzynki", "Norweski dziennik" oraz powieści dla dzieci i młodzieży o Panu Samochodziku (postaci stworzonej przez Zbigniewa Nienackiego), napisanych pod pseudonimem Tomasz Olczakowski. /Źródło i fot.: SBP/
 


 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: SBP
Dodano: 2019-11-05 09:15:24