Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Świetlica na Starym Mieście otwarta

Przy ulicy Romanowskiego uruchomiona została kolejna świetlica osiedlowa w ramach programu rewitalizacji Starego Miasta. W uroczystości udział wzięła wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka w obecności dyrektorów Wydziałów: Edukacji i Wychowania Małgorzaty Belskiej oraz Organizacyjnego Michała Sacha. Działalność placówki rusza 4 listopada.
 


 

- Świetlice osiedlowe to tak naprawdę nowy rodzaj instytucji, których których dotychczas w naszym mieście nie było – powiedziała podczas otwarcia wiceprezydent Magdalena Majka. - Chcielibyśmy, żeby to państwo, wszystkie osoby, które będą tutaj przychodziły, decydowały o tym, co się tutaj będzie działo, żeby tutaj realizowały się pomysły, o których w ogóle jeszcze nie wiemy. Nie mamy jeszcze scenariusza na cały rok. Liczymy, że państwo będziecie uczestnikami i twórcami tego, co się tutaj będzie działo - podkreśliła pani wiceprezydent.
 

Pomieszczenia w świetlicy zostały wyposażone w odpowiednie meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne, książki i gry. W placówce będą prowadzone zajęcia tematyczne, kółka zainteresowań i przedsięwzięcia  kultywujące lokalne tradycje i zwyczaje.  - To, się faktycznie będzie zrealizowane, zależy od zapotrzebowania zgłaszanego przez mieszkańców – zastrzegła Agnieszka Raniszewska z Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza. Do zapisywania pomysłów posłuży specjalna tablica.
 

Remont i wyposażenie pomieszczeń było możliwe dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w ramach projektu pod nazwą: "Program działań dotyczący wzmacniania potencjału osobistego oraz integracji mieszkańców miasta poprzez modernizację i adaptację obiektów na cele społeczne – świetlice osiedlowe".
 


 

Celem projektu jest poprawa warunków do rozwijania aktywności społeczno-kulturalnej mieszkańców obszarów rewitalizowanych na terenie osiedli Stare Miasto, Centrum, Kilińskiego i Przydworcowe. Chodzi o ograniczenie występujących na tym obszarze negatywnych zjawisk społecznych.
 

Świetlice powstają w istniejących, choć wymagających gruntownej modernizacji budynkach należących do miasta. Program jest na półmetku realizacji, do zmodernizowanych już świetlic dołączą jeszcze w tym roku kolejne dwie. Koszt adaptacji pomieszczeń, mebli i wyposażenia wszystkich czterech świetlic (Al. Wolności, Stolarskiej, Żółkiewskiego i Romanowskiego)  sięgnie 3 mln złotych, w tym kwota dofinansowania w wysokości 2 200 682,60 zł.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-29 20:20:53