Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Przysięga strzelców

230 strzelców z ZS Strzelec OSW Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz złożyło przysięgę na nowosądeckim rynku (26 października). Stało się to w obecności licznych gości: władz miasta z prezydentem Ludomirem Handzlem i wiceprezydent Magdaleną Majką, parlamentarzystów, rodzin i sympatyków ruchu strzeleckiego.
 


 

- Witam was na sądeckim rynku – powiedział do strzelców prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. - W tym pięknym słońcu będziecie składać przysięgę. To ważne wydarzenie w waszym życiu. Dziękuję wam za waszą postawę i gratuluję tej uroczystości. Chciałbym jednak dzisiaj zwrócić się szczególnie do waszych rodziców, bo to właśnie dzięki nim zostaliście tak uformowani, że słowa: Bóg, honor i Ojczyzna mają dla was szczególne znaczenie. Dlatego szczególnie rodzicom strzelców szczere słowa podziękowania i uznania. Powodzenia! Czołem, strzelcy! - zakończył prezydent.
 

Strzelcy złożyli przysięgę na sztandar jednostki, ofiarowany przez władze miasta Nowego Sącza na 20-lecie reaktywacji związku. Przysięgę przyjął dowódca jednostki, komendant Główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" OSW  i jednocześnie dyrektor Zespołu Szkół im. Sybiraków w Nowym Sączu, bryg. Sławomir Szczerkowski.
 


 

- Gratuluję wam, kochani strzelcy, że jesteście tak dzielni, że wytrwaliście szkolenie unitarne, że przez te dwa miesiące, kiedy przygotowywaliście się z zakresu musztry, daliście radę – powiedział komendant strzelców i dodał, że w Nowym Sączu służby mundurowe funkcjonują bardzo dobrze, a dowodem jest fakt, że do przysięgi przystąpił batalion strzelców. - To ewenement na skalę ogólnopolską – podkreślił bryg. Szczerkowski.
 

Przysięga była okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe i podziękowań dla osób zaangażowanych w działalność jednostki. Warto podkreślić, że strzelcy osiągają liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej, jak choćby niedawne zwycięstwo w rywalizacji klas mundurowych w Żaganiu.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-27 09:53:02