Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Dzień Seniora okazją do spotkania z prezydentem

Dzień Seniora w Nowym Sączu był okazją do spotkania z prezydentem miasta, Ludomirem Handzlem (25 października). Uczestnicy prelekcji w Miejskim Ośrodku Kultury mieli okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki o najważniejszych problemach, sukcesach i zamiarach włodarzy grodu nad Dunajcem.
 


 

- Bardzo się cieszę, że mogę się spotkać z państwem i pogratulować całego cyklu imprez – powiedział prezydent  witając się z seniorami. Ludomir Handzel nie ograniczył się jednak do gratulacji i na początek przybliżył aktualny stan inwestycji drogowych w mieście. Wyliczył zadania porównywalnie niewielkie, jak nowa nawierzchnia ulicy Reguły, rozpoczęcie remontu chodnika na ulicy Traugutta i wymiana nawierzchni na ulicy Wieniawskiego, najwięcej uwagi poświęcił jednak dużym inwestycjom infrastrukturalnym.
 

- Z dużych inwestycji robimy Wyspiańskiego, gdzie będzie de facto nowa nawierzchnia – poinformował prezydent Handzel. - Myślę, że uda się tam zrobić duży, darmowy parking przed MPK dla mieszkańców i interesantów. W przyszłości remontowana będzie ulica 29 Listopada, a w prawo zrobimy przebicie do ulicy Smolika. Dziś rano podpisałem umowę na kompletny remont ulicy Sucharskiego, czyli od "nikomu niepotrzebnego ronda", które tam powstało, do Nowochruślickiej. Ruszamy także z ulicą Kunegundy od Zygmuntowskiej do "kocich plant". Tam będzie rondo,   potem remontowana będzie Grodzka do Alei – wyliczał prezydent.
 

Prezydent Ludomir Handzel poinformował potem uczestników spotkania między innymi o problemach związanych z przebiegiem "mostu południowego" i odkorkowaniem ulicy Węgierskiej oraz trudną sytuacją związaną z opłatami za wodę i ścieki. Informacją interesującą dla zebranych była też Karta Nowosądeczanina i darmowa komunikacja dla mieszkańców miasta. - Miałem taki punkt w programie i chcę go zrealizować – zapewnił prezydent. Mówił także o remoncie rynku i pomysłach na zagospodarowanie otoczenia rzek przepływających przez miasto.
 


 

Spotkanie z prezydentem, w którym wzięły udział także wiceprezydent miasta Magdalena Majka i dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska, odbyło się przed prelekcjami prozdowotnymi w ramach Dnia Seniora. O tym, że kręgosłup lubi ruch, przekonywała mgr Józefa Sznajder, a o zagrożeniu, jakim jest wielolekowość, opowiadała dr Monika Majoch. Wcześniej, na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyły się zajęcia aquaerobiku. W MOK można było obejrzeć wystawę dokumentującą zajęcia w Centrum Sądeckiego Seniora.
 

Dzień Seniora zakończył spektakl pod tytułem Złoto Krynicy w reżyserii Michała Kajdego. Nastrojowy, barwny musical został przygotowany przez ponad stu aktorów nieprofesjonalnych w różnym wieku. Dzień Seniora został przygotowany przez Urząd Miasta Nowego Sącza we współpracy ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-26 12:56:23