BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Goście z Erasmusa w ratuszu

Uczniowie goszczący w Nowym Sączu w ramach projektu Erasmus pn. "From ME to WE" gościli w nowosądeckim ratuszu. Młodych ludzi przyjął wiceprezydent miasta Artur Bochenek.
 - Witam państwa bardzo serdecznie - powiedział na wstępie wiceprezydent Artur Bochenek. - Dziękuję, że przyjechali państwo do naszego miasta, żeby je trochę pooglądać i posłuchać, jak tutaj pracujemy. Mam nadzieję, że będziecie mieć z tego pobytu dobre wrażenia, zapamiętacie nasze miasto na długie lata i w przyszłości jeszcze tu wrócicie, czego sobie i wam serdecznie życzę.
 

Grupa niemal trzydziestu młodych ludzi z Chorwacji, Włoch, Niemiec, Finlandii i Hiszpanii przebywa w naszym mieście na zaproszenie Zespół Szkół Społecznych "Splot". Tematem spotkania, prowadzonego przez dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza Małgorzatę Belską, było między innymi funkcjonowanie nowosądeckiej oświaty.
 

Goście dowiedzieli się, jakie obowiązki w dziedzinie prowadzenia systemu oświatowego spoczywają na samorządzie lokalnym. Uczestnicy spotkania wyjaśniali z kolei, jak prowadzone i nadzorowane są podobne systemy w innych krajach europejskich. W spotkaniu uczestniczył wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, Stanisław Szudek.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-24 14:39:20