BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP nr 20

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu są już pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Wczoraj (23 października) odbyło się ślubowanie klas pierwszych z udziałem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.
 


 

Witając się z pierwszoklasistami prezydent Ludomir Handzel przypomniał, że ze Szkołą Podstawową nr 20 związany jest osobiście - sam mieszkał na osiedlu Barskim, a do "dwudziestki" uczęszczał jego syn. – Zapewniam was, że jesteście w dobrych rękach: to bardzo dobra szkoła i bardzo dobrzy nauczyciele, tak więc decyzja waszych rodziców o tym, że jesteście w tej szkole, była bardzo udana – powiedział prezydent.
 

Ludomir Handzel zapewnił, że czas pobytu w szkole mija bardzo szybko. – Będziecie tutaj mieć wielu przyjaciół, poznacie każdy kąt tej szkoły i nauczycie się bardzo wiele – powiedział i dodał, że wspomnienia ze szkoły są najmilszymi wspomnieniami. – Szanujcie i słuchajcie nauczycieli, szanujcie także siebie nawzajem, kolegów i koleżanki w klasach i przede wszystkim szanujcie swoich rodziców, którzy pomagają odrabiać zadania, tłumaczą wam  rzeczy, których nie rozumiecie i opiekują się wami . To są najważniejsze osoby w waszym życiu. Życzę, żeby te osiem lat, które są przed wami, były pasmem sukcesów – zakończył.
 


 

Uroczystość rozpoczęła się od występu pierwszaków, po którym przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły. Prezydent Ludomir Handzel, dyrektor szkoły Hanna Śpiewak - Chłopkiewicz i zastępcy pani dyrektor pasowali pierwszaków na uczniów za pomocą okazałych ołówków. Świeżo upieczeni szkolarze otrzymali szkolne tarcze razem ze słodkim załącznikiem.
 

- Życzę wam samych sukcesów w szkole, piątek i szóstek – powiedziała dyrektor SP nr 20 Hanna Śpiewak – Chłopkiewicz. – Życzę, żebyście tutaj zdobyli  najlepszych kolegów i przyjaciół, żebyście czuli się tutaj dobrze – dodała pani dyrektor. Ładnym gestem było podziękowanie, jakie pierwszoklasiści złożyli nauczycielkom z zerówki za trud włożony w wychowanie. Przedstawiciele starszych klas zapewnili o swoim wsparciu dla młodszych kolegów. Warto zauważyć liczny udział rodziców na uroczystości, aula w "dwudziestce" była pełna.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-24 11:25:13