BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Pomagamy Róży

Róża ma tylko dwa latka. Dlaczego straszna choroba zaatakowała właśnie ją? Największym problemem jest nóżka... Kości nieustannie się łamią, jeśli lekarze nie zdążą z operacją, dziecko może stracić nogę. Rodzice proszą o pomoc! Wydarzenie "Dla Róży" (26 października,Galeria "Trzy Korony") objął patronatem honorowym prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

W programie przewidziano między innymi spektakl na podstawie bajki Marii Kownackiej "O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, przepięknej królewnie i królu Gwoździku" (godz. 10:30 i 13:45). Wystąpi zespół "Promyczki Dobra" z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i grupy taneczne ze szkoły tańca "No Limit Dance Academy" i Pałacu Młodzieży.
 

Ponadto odbędą się warsztaty plastyczne z nagrodami rzeczowymi pod hasłem "Laurka dla Róży", zabawy i konkursy dla całych rodzin, wodne tatuaże i balonowe zoo, bezpłatne badanie wzroku i słodkości dla dzieciaków. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka, dochód z której zostanie w całości przekazany na operację dwuletniej Róży z Nowego Sącza. Początek cyklu imprez: godz. 10:00, Galeria "Trzy Korony". Zapraszamy!
 

Dysplazja kości piszczelowej, przez którą Róża tak bardzo cierpi, jest efektem strasznej choroby. To nerwiakowłókniowatość typu I (NF1). Zrozpaczeni rodzice zaczęli szukać informacji o tym schorzeniu i tak trafili na dra Paleya, światowej sławy ortopedę, który zgodził się zoperować Różę w Warszawie już 10 stycznia 2020! Operacja jest jednak bardzo kosztowana, a całą sumę trzeba wpłacić do 10 grudnia br. Czasu jest niewiele. W imieniu rodziców i organizatorów wydarzenia prosimy o pomoc!
 


 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: Organizatorzy wydarzenia
Dodano: 2019-10-23 08:56:12