BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Sądecki Integracyjny Turniej Bocci

125 osób z niepełnosprawnościami wzięło udział w XIII Sądeckim Integracyjnym Turnieju Bocci (15 października). Imprezę objął honorowym patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

Zawody zostały rozegrane w 6. kategoriach na boiskach nieodpłatnie użyczonej przez dyrekcje hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Organizatorami zawodów  byli Klub Integracyjny oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej MADA.
 

Prezydenta Miasta Nowego Sącza reprezentował na otwarciu dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Tomasz Baliczek. Nagrody specjalne dla zwycięzców ufundował Prezydent RP Andrzej Duda. Sędziów wspierali studenci z Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.
 

Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska,  wywodząca od włoskiej gry w bule. Pierwszy raz rozgrywki bocci miały miejsce na światowych igrzyskach niepełnosprawnych w Nowym Jorku w roku 1984. Stałą dyscypliną paraolimpijską stały się od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku. /Źródło i fot. organizatorów/
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: Organizatorzy turnieju
Dodano: 2019-10-16 15:15:47