BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

Spotkanie z Urszulą Gawron w SBP

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Urszulą Gawron - artystką mocno związaną z Nowym Sączem, w którym obecnie mieszka i pracuje (17 października).
 


 

Autorka podczas spotkania będzie promować swoją najnowszą książkę - bajkę "Życie jest piękne - historia podróżników". Zostanie także podsumowana wystawa fotografii "Zambia - piękno ukryte".
 

"Życie jest piękne - historia podróżników" to kontynuacja przygód bohaterów poprzednich części bajki "Życie jest piękne - historia prawdopodobna" i "Życie jest piękne - historia rodzinna". Książka ilustrowana jest grafikami Urszuli Gawron, a także pracami dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu.
 

"To niezwykła bajka. Właściwie nie bajka, ale przewodnik po świecie dla dzieci. Jestem pewien, że podróżnicze perypetie kociego małżeństwa Miłomruczki i Złotołapka wyzwolą u dzieci (a może i u dorosłych, którym również polecam tę lekturę) pasję podróżowania" - pisze w swojej recenzji Tadeusz Chudecki, aktor i podróżnik.
 

Wystawa "Zambia - piękno ukryte", która towarzyszy promocji książki, zawiera fotografie z podróży Urszuli Gawron do Afryki. Rozdziały bajki opowiadające o tym kontynencie powstały na kanwie wspomnień autorki z pobytu w Zambii.
 

Na spotkanie zaproszeni są i dzieci, i dorośli. Wstęp wolny. Początek spotkania: 17 października (czwartek), godz. 17:30, Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, ul. Franciszkańska 11. /Źródło i grafika: SBP/.
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-16 09:56:39