Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Wydawnictwo "Promyczek" z "katolickim Noblem"

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody Totus Tuus, nazywane "katolickim Noblem" (13 października). W kategorii "Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II" wyróżnione zostało Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek". Nagrodę w obecności prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla odebrał dyrektor wydawnictwa, ks. Andrzej Mulka.
 


 

Nagrody Totus Tuus przyznawane są przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia co roku, w ramach Dnia Papieskiego. Wyróżnienia otrzymują osoby i instytucje w czterech kategoriach tematycznych i kategorii specjalnej, które w szczególny sposób przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II. Nagroda ma postać statuetki anioła; jej autorem jest rzeźbiarz Wincenty Kućma.
 

Nagrodzone wydawnictwo "Promyczek" wydaje przeznaczone dla dzieci miesięczniki, filmy i płyty CD o tematyce związanej z duchowością i wiarą. Wydawnictwo zostało powołane do życia przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca 1 lutego 1999 roku i w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia.
 


 

"Gazetę dla najmłodszych wydawała od 1991 roku parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Dzieci są wymagające, robimy wszystko, żeby im się podobało. Jest to trudne w dobie tabletów i komórek, ale kontakt ze słowem drukowanym to rozwój emocjonalny dzieci" – mówił w rozmowie z KAI dyrektor wydawnictwa.
 

Ksiądz Mulka oprócz wydawnictwa prowadzi w nowosądeckim Pałacu Młodzieży znany nie tylko na lokalnym podwórku zespół wokalny "Promyczki Dobra". Zespół wystąpił w części artystycznej gali rozdania nagród. Na uroczystości wręczenia nagród obecny był prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. /Fot. Maciej Karpiel, Wydawnictwo "Promyczek"/.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: "Promyczek"
Dodano: 2019-10-15 10:26:15