Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Ślubowanie pierwszaków w SP nr 17

Bardzo uroczysty przebieg miało ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 17 na osiedlu Mała Poręba. W uroczystości udział wzięła wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.
 


 

- W momencie, kiedy wchodziłam na salę gimnastyczną, akurat zaczynaliście śpiewać hymn Polski – powiedziała pani wiceprezydent, witając się z uczniami, rodzicami i gronem pedagogicznym. - Zaśpiewaliście go tak pięknie, z przekonaniem, wszystkie cztery zwrotki, prosto z serc i umysłów. Hymn został naprawdę zaśpiewany, a nie odegrany z podkładu. To mi pokazało, że tu jest naprawdę dobre miejsce. Apelu poległych, który tu miałam okazję zobaczyć, nie powstydziłaby się kompania honorowa Wojska Polskiego – dodała pani wiceprezydent.
 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kaplicy parafialnej pw. św. Jana Chrzciciela. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali do sali gimnastycznej, gdzie odczytano apel poległych – szkoła nosi imię Kurierów Sądeckich. Delegacje każdej z klas złożyły kwiaty pod obeliskiem poświęconym patronom szkoły.
 


 

Najważniejszym punktem spotkania było ślubowanie klas pierwszych. Każde z dzieci zostało pasowane na ucznia przez dyrektor szkoły, Renatę Czop i przyjęło dyplom ucznia z rąk wiceprezydent Magdaleny Majki. Zebrani mieli okazję obejrzeć niezwykle interesujący program słowno – muzyczny, przygotowany przez pierwszaki. Niekłamany aplauz wzbudził zwłaszcza taniec z szarfami w barwach narodowych.
 

Wysiłek nauczycieli i dzieci w przygotowanie programu doceniła pani wiceprezydent.  - Myślę, że nie było tu rodzica , któremu łza by się nie zakręciła w oku. Wasz występ był przepiękny. Ważne, że te dzieci, które dziś stały się uczniami czują, że są otoczone miłością i troską rodziców i nauczycieli, a także władz Nowego Sącza – powiedziała Magdalena Majka, namawiając na zakończenie pierwszaki do szukania samodzielnie prawdy i odróżniania jej od pozorów. Świeżo upieczeni uczniowie "siedemnastki" otrzymali od pani wiceprezydent słodycze.
 


 

W programie uroczystości znalazło się miejsce na nagrody od dyrektora dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej. Spotkanie zakończył przegląd poezji i pieśni patriotycznej, przygotowany przez uczniów klas IV – VIII.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-11 14:08:34