BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Wydarzenia

"Decennium" w SBP

Fotografia artystyczna w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Wernisaż jubileuszowej wystawy "Decennium" Urszuli i Pawła Ferenców odbędzie się 21 października (poniedziałek). Wydarzenie objął patronatem honorowym prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

Oboje autorzy są fotografikami o szerokich zainteresowaniach. Świadczy o tym różnorodność tematyki ich prac, charakteryzujących się głębokim podejściem do tematu i poszukiwaniem ukrytej treści. Wiele z tych prac zostało dostrzeżonych na różnego rodzaju konkursach i zaprezentowanych w publikacjach prasowych. - Każda fotografia na tej wystawie stanowi zapis wrażliwości i specyficznego spojrzenia na scenę przed obiektywem – piszą organizatorzy wystawy.
 

 
 

Urszula Ferenc fotografią zajmuje się od 2009 roku. Jest członkinią Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego i międzynarodowych towarzystw fotograficznych. Otrzymała liczne wyróżnienia i nagrody zarówno na konkursach krajowych, jak i międzynarodowych. Odznaczona została Srebrnym Jabłkiem Sądeckim za aktywną pracę na rzecz rozwoju sztuki fotografii i wyróżniona dyplomem burmistrza Krynicy-Zdroju za osiągnięcia w upowszechnianiu sztuki fotograficznej i promowaniu gminy Krynicy-Zdroju.
 


 

W pracy artystycznej zajmuje się fotografią pejzażową, fotografią natury, reportażem, fotografią uliczną, koncertową i makro. Autorka  wystaw indywidualnych: "W kolorach ciszy - Beskid Niski" (2017), "Decennium" (2019) oraz licznych wystaw  zbiorowych i pokonkursowych.
 

"Decennium" to po łacinie "dziesięciolecie". Kuratorem ekspozycji jubileuszowej w SBP jest Alicja Przybyszowska. Wernisaż wystawy rozpocznie się 21 października (poniedziałek) o godz. 18:00. Zapraszamy!
 


 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: SBP
Dodano: 2019-10-11 09:00:54