Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Nowy rok akademicki: inauguracja w WSB - NLU

- Pogody ducha, optymizmu i otwartości – takie życzenia usłyszeli studenci sądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University. Dziś (10 października) odbyła się inauguracja kolejnego, 28. roku akademickiego, połączona z graduacją absolwentów. Życzenia złożył także studentom WSB – NLU prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

- Przede wszystkim chciałbym pogratulować pracownikom i studentom WSB – NLU tego, co zawszę odróżniało tę uczelnie od innych: specyficznego klimatu radości, nauki i olbrzymiej energii, która zawsze była w waszych salach i na waszych spotkaniach. To wy tworzycie tę uczelnię. Dziękuję wam za to bardzo i gratuluję – powiedział na wstępie Ludomir Handzel.
 

Prezydent Nowego Sącza zwrócił się następnie do studentów uczelni. - Nie traćcie czasu. Wykorzystajcie każdą godzinę zajęć, każdą minutę kontaktu z profesorami, z gronem, które wam będzie przekazywało wiedzę. Wykorzystajcie trzy lub pięć lat po to, byście byli mocnymi ludźmi, mocnymi Polakami, żebyście poszli na rynek pracy z wielkim bagażem wiedzy i doświadczenia, wiedzy praktycznej, o którą dba właśnie WSB – NLU. Dla mnie, jako prezydenta miasta Nowego Sącza, nowosądeczanina i dla całego miasta WSB – NLU było, jest i będzie bardzo ważne – zakończył prezydent Ludomir Handzel.
 

Podczas inauguracji odbyło się ślubowanie studentów pierwszego roku, także tych najmniejszych (uczelnia prowadzi Dziecięcy Uniwersytet I Wieku). Zasłużeni pracownicy uczelni otrzymali odznaczenia, a nauczyciele akademiccy awanse na wyższe stopnie naukowe.
 


 

W nowym roku akademickim studia na WSB – NLU podejmie ponad tysiąc studentów. Rektor uczelni, dr Dariusz Woźniak, życzył zarówno im, jak i pozostałym studentom pogody ducha, optymizmu i otwartości. - Wydaje mi się, że właśnie te cechy najlepiej wyznaczają społeczeństwo jutra – powiedział dr Dariusz Woźniak. – Nie jest łatwo te cechy na co dzień prezentować, czasami jest trudno i mamy wszystkiego dość. Natomiast pielęgnowanie tych cech, których państwu życzę, wydaje się, jest środkiem do osiągnięcia życiowego komfortu.
 

Gościem honorowym uroczystości był polityk i historyk, Bronisław Komorowski z małżonką. Były prezydent RP wygłosił wykład pt. "Szanse polskich przedsiębiorców w obliczu rywalizacji Stanów Zjednoczonych i Chin o supremacje gospodarczą nad światem". Na uroczystość przybyli sądeccy parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych, biznesu, licznych fundacji i stowarzyszeń. Obecny był również założyciel uczelni i jej prezydent, dr Krzysztof Pawłowski.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-10-10 14:26:12