Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Spotkanie z Justyną Bednarek

W najbliższą środę, 25 września, Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Lwowska 21) zaprasza najmłodszych na spotkanie z Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci i dziennikarką.
 

Justyna Bednarek jest romanistką, od lat pracuje jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych. Pisze także książki dla dzieci. Jest laureatką Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy.  Jej książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" oraz "Pięć sprytnych kun" zostały wyróżnione przez IBBY (International Board on Books for Young People), międzynarodową organizację zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej.
 

Spotkanie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpocznie się o godz. 8:45. Prosimy o rezerwację miejsc: oddzial@sbp.nowysacz.pl, tel. 18 441 37 10 lub 18 443 81 39, wewn. 21, 22.
 


 

Dzień później, 26 września, o godz. 11:00 w zabytkowych piwnicach biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11 odbędzie się otwarcie wystawy prac powstałych w trakcie czterech edycji konkursu społeczno – kulturalnego "SĄDECKI RAJCUŚ obserwuje – poszukuje – prezentuje". Tegoroczna edycja odbywała się pod honorowym patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i nawiązywała do tematu starego rzemiosła.
 

Na wystawie będzie można obejrzeć wykonane przez dzieci lapbooki, książki, kolaże i inne prace tematycznie związane z Nowym Sączem. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 2 października w godzinach otwarcia biblioteki.
 


 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: SBP
Dodano: 2019-09-20 15:18:05