Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Poeci Sądecczyzny: spotkanie z prof. Bolesławem Faronem

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu zaprasza na spotkanie autorskie z profesorem Bolesławem Faronem, poświęcone poezji i poetom regionu.
 


 

24 września br. (wtorek) w Bibliotece Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11 odbędzie się spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki profesora „Poeci Sądecczyzny. Antologia”. Podczas spotkania, które poprowadzi Witold Kaliński,  obecni będą opisywani w antologii poeci, wysłuchać będzie też można ich wierszy. Autor przygotował też niespodziankę dla uczestników spotkania – rozlosowanych zostanie 10 bezpłatnych egzemplarzy Antologii "Poeci Sądecczyzny".
 

Bolesław Faron to historyk i krytyk literatury, publicysta, nauczyciel akademicki i wydawca. Studiował filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej (dzisiaj Uniwersytet Pedagogiczny) w Krakowie. Od roku 1959 pracownik naukowy WSP.  W 1978 r. uzyskał tytuł profesora, w latach 1975-1981 był rektorem tej uczelni. Minister oświaty  i wychowania (1981 - 1985), radca ambasady w Wiedniu ds. nauki, kultury i oświaty, dyrektor tamtejszego Instytutu Polskiego.
 

Zajmuje się literaturą XX  i XXI wieku. Nigdy nie zerwał korzeni z rodzinną ziemią Sądecczyzną. Wchodzi w skład Komitetu Naukowego "Rocznika Sądeckiego", jest członkiem Rady Redakcyjnej "Almanachu Łąckiego". Opublikował cykl wspomnień , związanych z regionem: "Korzenie", "Powrót do korzeni", "Powrót do korzeni. Nowy", a w bieżącym roku wspomnianą antologię o poetach Sądecczyzny. W roku 2016 otrzymał nagrodę literacką im. ks. prof. Bolesława Kumora.
 

Spotkanie z prof. Bolesławem Faronem rozpocznie się o godz. 17:00. Zapraszamy! /Mat. SBP/
 


 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: SBP
Dodano: 2019-09-18 15:18:53