Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Zdrowie najwyższym dobrem. Konferencja

"Zdrowie najwyższym dobrem i celem – historia i efekty 100 lat działalności służb sanitarnych w Małopolsce" to tytuł konferencji, która 30 września odbędzie się w Wieliczce. Jednym z uczestników wydarzenia będzie prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

W programie konferencji zaplanowano referaty o zadaniach służb sanitarnych przed oraz po odzyskaniu niepodległości przez Polskę ze szczególnym uwzględnieniem naszego regionu. Wśród prelegentów znajdą się Grzegorz Juszczyk, dyrektor Państwowego Zakładu Higieny Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Krakowie Jarosław Foremny. Znajdzie się także miejsce na gorący temat – na pytanie: czy szczepienia przechodzą do historii - postara się odpowiedzieć epidemiolog Dorota Mrozek – Budzyń.
 

Akcentem artystycznym będzie występ Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej Kopalni Soli "Wieliczka". Konferencja odbędzie się w komorze "Warszawa" wielickiej kopalni soli. Miasto Nowy Sącz jest współorganizatorem konferencji.
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-09-17 08:56:01