Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Ścieżka nad Kamienicą oficjalnie otwarta

Prezydent Ludomir Handzel wraz z mieszkańcami miasta oficjalnie otworzył ścieżkę-pieszo-biegowo-rowerową nad Kamienicą. Z trasy wzdłuż rzeki Kamienicy mogą korzystać zarówno piesi jak i rowerzyści. Prawie 2,5 kilometrowy odcinek ma 3 metry szerokości i łączy się kładką nad Kamienicą, ze zmodernizowaną ścieżką wzdłuż Alei Piłsudskiego. - To takie przysłowiowe ‘’pierwsze koty za płoty” i już myślimy jak połączyć tę ścieżkę z trasą EuroVelo wzdłuż rzeki Kamienica - powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Mam nadzieje, że w kolejnych latach otworzymy kolejne kilometry takich ścieżek, bo widać po dzisiejszej frekwencji, że są one bardzo potrzebne. Naprawdę dziękuję mieszkańcom za tak liczne przybycie. Są tutaj po trzy pasy ruchu więc nie powinno dochodzić do kolizji. Mam nadzieje, że w przyszłym roku ruszy duża inwestycja w progi wodne na Kamienicy i to uporządkuje nam tę rzekę. Tak jak obiecałem, wracamy nad Kamienicę i Sądeczanie odzyskują rzekę dla siebie. 
 Po uroczystym otwarciu prezydent Ludomir Handzel przejechał na rowerze nową trasą razem z mieszkańcami miasta, dziećmi z Niepublicznego Przedszkola "DANAPIS"i radnymi Rady Miasta.
 Pięciokilometrowa ścieżka jest pierwszym etapem projektu. Zadanie obejmowało między innymi: powstanie nowej, dwukierunkowej trasy biegowo-rowerowej o szerokości 3 m i długości ok. 2,4 km wzdłuż prawobrzeżnego odcinka rzeki Kamienicy, modernizację istniejącej ścieżki biegowo-rowerowej o długości ok. 2,3 km oraz remont kładki nad Kamienicą. W drugim i trzecim etapie powstanie oświetlenie i monitoring trasy oraz elementy małej architektury. Docelowo ścieżka zostanie skomunikowana z istniejącymi już trasami.
 

Budowa ścieżki pieszo-biegowo-rowerowej to jeden z elementów dużego projektu pn. "Centra Aktywnego Wypoczynku". 
 

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020. Urząd Miasta w Nowym Sączu uzyskał dofinansowanie w kwocie 1 563 000 złotych.
 

W otwarciu uczestniczyła również dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek oraz Przemysław Bawołek z Fundacji Sądeckiej, która jest liderem projektu "Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe".
 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-19 19:11:38